Menu

jak złagodzic bol

Poradzcie mi jak moge złagodzic bol, otoz moja Niunia uderzyła sie w główke i rozcieła sobie skore(nie jest głebokie naciecie)
i do tego ma ogromnego guza w tym miejscu:(((

mamapati
 670  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Zdrowie dziecko

Odpowiedzi

renata3421
może coś zimnego przyłóż
mamapati
próbowałam, ale zabiera główke:(
mammma
moja nigdy nie dała sobie nic zimnego przyłożyć do główki. a rozcięcie trzeba zdezynfekować. ja używam rywanolu, gotowego już w butelce, wygląda jak syrop (dosłownie za jakieś 2 zl w aptece).
cath4
Ja używam arcalenu albo altacetu w żelu
mammma
altacet żel jest bardzo dobry, tylko nie wiem czy nadaje się dla dzieci...
marzenkag
a ja zawsze smaruje mojej miejsce w ktore sie uderzy(najczesciej guzy na glowie lub czole)zwyklym maslem.po nocy prawie sladu nie ma.
Magdabw2
Ja radziłabym iść z dzieckiem na izbę przyjęć do szpitala, aby obejrzał to lekarz i być może założy szwy, bo to jednak rozcięcie.
Agula80
(placze) ojej maluszek kochany, propolis niektórzy polecają znaczy maść propolisową, ale ona ponoć lekko szczypie, ale spróbuj lód owinąć dobrze w szmatke możę to da przyłożyć ... bezspośrednio nie lubią dzieci chłodu, fenistil na rany jest jeszcze, no i altacet w żelu, próbuj wszystkiego i daj znać jak podziałało (prezent)
Agula80
a ja co do rozcięcia się nie zgodzę ;p bo to zawsze po szwie zostaje blizna ;/ a fe, zresztą na izbie pewnie by obmyli ranę i założyli opatrunek, hahha na całą głowę :) mają takie skłónnosci, nie no żartuję :) jak bardzo poważnie to może do pediatry coś powinien poradzic :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.