Menu

jak zmienić pediatrę

Dziewczyny, czy któraś z was się orientuje, jak można zmienić pediatrę? W sensie trzeba jakieś druczki wypełniać czy jak to się robi? Bo ja bym chciała z mojego obecnego zrezygnować, ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać. Będę wdzięczna za każdą wskazówkę

activemama
 453  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Opieka nad dzieckiem pediatra

Odpowiedzi

jagoda30
Musisz pójść do ośrodka zdrowia,powiedzieć,że przenosisz się do innego lekarza,zabrać dokumentację i w drugim ośrodku złożyć kartę i wypełnić oświadczenie.
Beatka9316
Idziesz do ośrodka mówisz, że zmieniasz przychodnie i pewnie do wybranej przez Ciebie przychodzi wyślą kare pocztą tak jest u nas. A jeśli w tej samej przychodni tylko inny lekarz to wypełniasz tylko taką deklaracje i tyle :)
JUSTYNA300511
Jeśli chcesz zmienić przychodnie to idziesz do nowo wybranej wypełniasz deklarację wyboru lekarza i pielęgniarki( a czasami i położnej -jeżeli chcesz w tej samej przychodni należeć też do ginekologa ) i nie musisz powiadamiać starej przychodni że się od nich wypisujesz ,oni dostaną informację z Nfz -tu że zmieniłaś przychodnię.
A jeżeli w obecnej chcesz isc do innego lekarza to po prostu wyciagasz kartę do innego i tyle.
jagoda30
@JUSTYNA powiadamiać nie trzeba,ale kartę i historię choroby trzeba zabrać samemu, przynajmniej u nas.
JUSTYNA300511
Kartę szczepień przesyła a przynajmniej powinna ,,stara przychodnia,, a historii choroby nie powinni wydać -oryginału tylko mozesz zrobić ksero i zanieść do nowej przychodni ale to też zależy od lekarza czy tego zażąda.Oryginał powinien zostać w archiwum starej przychodni
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.