Menu

Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe?

Za 2 tygodnie mój synek ma urodziny. Chciałabym zorganizować przyjęcie urodzinowe w domu. Zapowiada się , że przyjdzie ósemka dzieci. Nie mam pojęcia jak się za to zabrać. Znacie jakieś konkursy z nagrodami, zabawy. Nie chce żeby się nudziły.
Na przyjęciu będą głównie 5- cio i 6-cio latki.

hogata
 25231  5

Odpowiedzi

maomi
Treść została zablokowana przez zespół
mamaoscara
Mam sporo młodszego brata i mama organizowała zawsze świetne zabawy na jego urodziny sama ją podziwiałam skąd bierze takie pomysły !!

Skrzynia skarbów
Przygotuj paczuszki z maleńkimi prezentami dla dzieci. Wystarczą drobiazgi, byle ładnie zapakowane. Wnieś do pokoju skrzynię ze "skarbami", którą wcześniej przygotuj z kartonu. Każde dziecko losuje prezent, kiedy coś zaprezentuje: zaśpiewa piosenkę, powie wierszyk, zrobi straszną minę lub fikołka otrzymuje wybrany prezent. U nas świetnie sprawdzały się zabawki z kinder niespodzianek są malutkie i zawsze ich w domu pełno :)

Wyścig gazet
W tej grze wszystkie dzieci stają w rzędzie naprzeciwko ściany i dostają po dwa kawałki gazety, na których mogą stanąć, jedna noga na każdym. Na hasło „Start!" zawodnicy zaczynają poruszać się w kierunku ściany. jeśli ktoś jakąś częścią ciała dotknie podłogi, musi zaczynać od początku.

Kolorowe kąty
Przed rozpoczęciem zabawy powieś w każdym kącie pokoju balony w innym kolorze, każdy kąt to inny kolor. W czasie zabawy gra muzyka a dzieci chodzą po pokoju w jej rytm. Gdy muzyka przestaje grać, wołasz np. „czerwony" i wszystkie dzieci musza pobiec do odpowiedniego miejsca. Kto nie dobiegnie odpada - ważne jest tez nagradzanie zwycięzcy a dla reszty nagrody pocieszenia np cukierki

A jeżeli masz możliwość zabawy na dworze to proponuję zabawę w złap i powiedz
Uczestnicy zabawy ustawiają się w kole. Jedna osoba staje w środku i po kolei rzuca piłkę do każdego, mówiąc np. „kolor na N", „miasto na W", „zwierzę na P". Trzeba złapać piłkę i szybko odpowiedzieć np. „niebieski", „Warszawa", „pies". Jeżeli to się komuś nie uda, prowadzący rzuca piłkę wysoko w górę i ten, kto ja złapie, wchodzi do kółka i zaczyna kierować zabawą.

Poza tym ważna jest dekoracja. Spraw by dom wyglądał bajkowo, baloniki, serpentyny i oczywiście TORT! :) Wszystkiego najlepszego dla synka i udanej zabawy!

Marlena
Ja uwielbiałam zabawę w baloniki. Moja mama organizowała to na każdych chyba moich urodzinach od 5 - 10 - do dziasiaj wspominam z sentymentem!

Musisz przygotować sporo baloników, włóż fdo każdego karteczkę z zadaniem - z nazwą przedmiotu, zwierzątka lub zawodu, a następnie nadmuchaj je.
Podczas zabawy każde dziecko kolejno losuje jeden balonik, rozdeptuje je z hukiem lub przebija szpileczką czyta hasło (jeżeli dzieci nie umieją czytać można to samo zrobić w formie obrazkowej) i pokazuje je na migi. Pozostałe dzieci muszą odgadnąć hasło. Dziecko, które zrobi to pierwsze dostaje drobną nagrodę np. cukierek.
paula80
Maksiu jest jeszcze za malutki na takie sprawy ale zachowam sobie te pomysły na przyszłość bo bardzo mi się podobają. Sama bym miała problem z wymyśleniem takich zabaw. Udanej zabawy i wszytskiego naj naj dla synka
carla1978
Super te pomysły, sama sobie je zapisze i wykorzystam przy najbliższych urodzinach córki ;)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.