Menu

jaką długość powinna mieć szyjka macicy kobiety w ciąży

Hej dziewczyny mama pytanko byłam wczoraj u swojej gin. i powiedziała mi ze mam krutką szyjkę 2,8 cm .trochę się martwię bo brzuch często mi twardnieje a jestem dopiero w 25 tyg .jak myslicie czy jest szansa że donoszę do końca ? :(

xola1986
 6422  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Zdrowie ciąża

Odpowiedzi

kasiulka1985
prawidłowa to 4cm jeśli Ci się skraca powinnaś być na obserwacji w szpitalu i przy ciąglym skracaniu powinni założyć Ci szew aby się dalej nie skracała i nie wywołała przedwczesnego porodu...ja tak miałam..wylądowałam w szpitalu z szyjką 2,6 a po 4 dniach była już coś koło 4cm...podejrzewano, że skracała się przy tych skurczach gdzie twardniał mi okropnie brzuch ( a twardniał cała ciążę) ja takie skracanie mialam w 19tyg więc strachu się najadłam :( na szczęście już do końca była w porządku i urodziłam 2 dni po terminie :)
Beatka9316
Tak jak napisała kasiulka1985 powinna mieć 4 cm tak jest prawidłowo. No i dokładnie jak Ci się szyjka skraca to lekarz powinien dać Ci skierowanie do szpitala... No i oczywiście przy dalszym skracaniu szef. Ale o tym lekarz powinien zadecydować czy nie jest na szef za późno... Mi się szyjka zaczęła skracać w 29 tyg i miałam do tego jeszcze skurczę . Ale u mnie było już za późno na szef i do samego końca podtrzymywali mi ciąże.. Miałam przepisane różnie tabletki normalnie i dopochwowe... Ale ja akurat byłam w szpitalu na obserwacji...
tlolek
radzę skonsultować się z innym lekarze...
W pierwszej ciąży (coś ok 16tc) lekarz prowadzący podczas wizyty stwierdził iż skróciła się już szyjka. Kompletnie nic z tym nie zrobił tylko zainkasował kase i kazał się umówić na kolejną wizytę...umówiłam się ale do 2 innych niezależnych lekarzy którzy stwierdzili że wszystko jest ok. Syn urodził się 3 dni przed terminem.
mongro10
Tak jak Ty jestem w 25 tygodniu ciąży. W 23 tyg. wylądowałam w szpitalu na 4 dni z powodu twardniejącego brzuszka i bóli podbrzusza.Jestem po dwóch cesarkach. Badania wykazały ,że wszystko jest ok. Szyjka ma 5 cm.Jeżeli twardnieje Ci brzuch to sama zgłoś się wieczorem do szpitala. Tam przebadają Ci dokładnie, a co najważniejsze uspokoisz się. Znając życie teraz pewnie siedzisz lub leżysz i przychodzą Ci do głowy złe myśli.Głowa do góry, będzie dobrze i myśl pozytywnie. Trzymam kciuki.
xola1986
Dzięki wszystkim za odpowiedzi :) teraz wiem już co robić (kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.