Menu

Jaka pomyłka językowa Twojego malucha najbardziej Cię rozbawiła?

Podczas gdy dzieci uczą się mówić często zdaża im się przekręcać wyrazy. Nadają też przemiotom zabawne nazwy. Czy Wasz pociechy też rozśmieszyły Was kiedyś taką pomyłką?

Ania
 624  12

Odpowiedzi

karolincia
W piosence "stary niedźwiedź mocno śpi" moja córa śpiewa "my się bo goimy"
korek221
Grześ jak miał tak mniej więcej 3-4 latka nie mówił "f" tylko "h"...kiedyś jechaliśmy autobusem i mały pomacał parapecik autobusowy baaaardzo zakurzony....oczywiście łapka brudna:) jak to zobaczył to rozdarł się na całe gardziołko : " o fuuuuuuj!!!! tyle tylko ,że zamiast "f" wstawił "h"... spaliłam cegłę ,dusiłam się ze śmiechu ale wysiedliśmy na najbliższym przestanku bo kilka starszych babć było strasznie zgorszonych a nie miałam chęci tłumaczyć każdemu z osobna ,że moje dziecko nie wymawia"f";)
ada410
Moja Julia ostatnio mi powiedziała że bardzo jej smakowała kanapka z łosiem jaką jadła u koleżanki, i biedna nie mogła zrozumieć z czego tak się śmieję :)) A gdy wreszcie załapała gdzie popełniła błąd, to sama śmiała się z tego przez cały dzień...
mycha2706
:) moja Ala mając lat dwa i trochę... powiedziała " wydawa mi się, że..." więc poprawiłam Ją, że mówi się "wydaje" a Ona na to oburzona " Oj każdy się pomyla!!! " :D:D Zapamietam to do końca życia:)
amalka
Było kilka takich perełek :) Zamiast "Mam cię na oku" Krzysio mówił "Mam cię oku", zamiast "Nie ma to tamto"- "Nie ma tamto tamto" :) Woda- joda, lody- jondy, bułka- bunga, dziękuję- dingondin... Najbardziej rozbawiała wszystkich IPKAPKA, któa z czasem ewoluowała i stała się IBANKĄ a następnie JEBLONKĄ a oznaczała... BIEDRONKĘ :) :) :)

@Koreczku z tą zamianą "F" na "H" miałam podobnie :) Druga mama wróciła ze spaceru z małym i oznajmiła, że przeklął- "O fUJ" :)
Panterka
Jak kiedyś w autobusie wypaliła zamiast "Ulica Chmielna" to chujelna... I zamiast Królewna to K*rewna :P
goskapolak
A moja córka kiedyś tłumaczyła babci,że wie kim jest ta pani na obrazie do której babcia się modli:"To matka ciotka z jebuskiem":)
Nieznajoma21
Dla Swojej Pewnosci Chcem Sie Zapytać czy moje hcg krwi ma dobre wyniki ? któras sie zna na odczytaniu wyniku
badania krwi hcg moje hcg wynosi 826,2 mlU/ml i pisze 5/3
a wizyte u ginekologa mam dopiero 21 .03.013r

i chcem sie dowiedzieć
StepByStep
Ostatnia perełka Młodego " diabeły mieszkają w piekiele' :)
monka21m
gęgalnia czyli zjeżdzalnia
karolcia514
Duzo by tu wymieniać takich śmiesznych słówek ale ostatnio rozbawiło mnie słowo do łez ilitowka czyli jelitowka :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.