Menu

jąkanie

witam was czy wasze dzieci jak jeszcze dobrze nie mowily to tez tak sie jakaly probujac cos powiedziec jeju moj synek tak od niedawna jak chce cos szybko powiedziec to sie zaczyna jakac jak sie go poprawi to powie ladnie ale martwi mnie to

lusia82
 524  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem jąkanie się

Odpowiedzi

ADAMSKA98
moje sie ne jakaja ale jak jak twoj się jąka to go poprawiaj jak nie zadbasz to potem może miec problem
Mandarinios
czasem też dzieci się zapowietrzają w trakcie mówienia np. wierszyka.... jakoś tak w okresie przedszkolnym..... nie wiem czy to jest nieprawidłowość czy coś normalnego niestety.... zaraz poszukam, bo mnie to zaciekawiło :)
Mandarinios
znalazłam :)
"Jąkanie w wieku dziecięcym czesto jest przejściowe. Jest to tak zawane jąkanie rozwojowe, które pojawia się w okresie opanowywania przez dziecko systemu językowego, to znaczy pomiędzy drugim a szósty rokiem życia, z tym, że częściej dotyczy ono dzieci 2, 3-letnich, rzadziej starszych."


źródło i dalsza część:

http://www.biomedical.pl/dziecko/
jakanie-u-dziecka-94.html
lusia82
jejku dziekuje ci Mandarinios ale mi to ulzylo(kwiatek)
Mandarinios
(kwiatek)
lusia82
dzieki KaSiA13 mam nadzeje ze to mini a czy mam go poprawiac bo przeczytalam zeby nie zwracac uwagi na to bo dziecko sie bedzie bardziej denerwowalo i jakalo
monilajsa
jest to normalne gdyż dziecko chce powiedzieć dużo i szybko w bardzo krótkim czasie. Tak mi powiedziała pani logopeda. Raczej się nie poprawia chociaż wiem ,że to męczące.
paulaa
moja się nie jąka ale za to mąż jak się zdenerwuje to się jąka i jak chce zacząć krzyczeć to nie morze (grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.