Menu

Jaki najlepszy czas na przedszkole ??

J.w
W jaki wieku powinno się posłać dziecko do przedszkola??

pimkie
 948  25

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Szkoła i Kształcenie przedszkole

Odpowiedzi

Anemona
mój syn poszedł miesiąc przed swoimi trzecimi urodzinami. Wydaje mi sie że chociaż pół roku mógł jeszcze posiedzieć w domu.(smutna)
Matina
Moja córka poszła do przedszkola w wieku 3 lat. Uważam, że to dobry moment.
iwona1985
Mam zamiar zapisać córkę do przedszkola jak będzie miała 4 latka uważam że to najlepszy moment. Wczoraj właśnie rozmawiałam ze znajomą i mówiła ze oddała swojego synka do przedszkola jak miał 3 lata i to zdecydowanie za wcześnie dla dziecka.
Anemona
wydaje mi sie że to zależy od dziecka jaki jest w stosunku do rówieśników. Czy potrafi odnajdywać się w grupie

A może też od mamy(ja) co nie wierzy że jej mały syneczek poradzi sobie w obcym miejscu.

Patryk chodził od trzeciego roku życia było na początku trochę problemów tak przez ok 3 mcy . Jego kuzyn od czterech i pól lat i przez rok był problem cały czas siedział sam nie chciał brać udziału w zabawach. Teraz oboje mają sześć lat i lubią przedszkole.
sque
No ja córkę chcę posłać do przedszkola w przyszłym roku, czyli jak skończy 3 lata. Wolałabym żeby jeszcze w domu posiedziała, ale trzeba podreperować domowy budżet, a i ja zaczynam powoli fiksować siedząc w domu, zwłaszcza teraz jak mąż za granicą siedzi.
daryjka87poznan
Moja jest z grudnia wiec jak poszla do przedszkola miała 2,5 roczku. I nie załuje ze ją dałam, ma kontakt z dziecmi, wiecej zaczeła mowic, duzo sie uczy.
Kordelia
Mój starszy syn poszedł w wieku 5 lat, a młodszego posłałam po skończeniu 3 lat i uważam, że tylko na dobre mu to wyjdzie- dziecko w grupie lepiej się rozwija, a on praktycznie wcale nie miał kontaktu z rówieśnikami.
karolcia514
wydaje mi się ze 3 latka do dobry moment aby maluch poszedł do przedszkola :)
natuuusia19
wydaje mi sie, ze to zaezy od dziecka... ja jakbym mogla to juz bym wyslala wiki. w przeczkolu powiedziano mi, ze jest duzo chetnych i pierszentwo maja dzieci majace rocznikiem 3 lata;/ pomimo tego, ze niekore dzieci sa gorzej rozwiniete od wiki (slowa opiekuki trzylatkow)
ausa
moj synek za miesiac konczy 2 latka a od miesiaca uczeszcza do przeczkola jest bardzo szczesliwy z dnia na dzien widze pozytywne zmiany (kwiatek)
emikacpi
nasz poszedł jak miał 3,5 roku , myślę że najlepszy czas to 3-3,5
amalka
Krzysio miał 4 latka (skończył 8.09)
MaLaCzarna
Mój pójdzie za rok , czyli w wieku 4 lat. W tej chwili nie wyobrażam sobie jakoś abym miała go puścić, nie ma takiej potrzeby.
pscolka1987
moja za rok pójdzie bedzie miec 3,5l(kwiatek) chce bardzo isc do dzieci ,zobaczymy co z tego bedzie
Magdzik
Moja poszła jako 3-latka (skończyła w sierpniu) i uważam, że to dobry moment. Mimo, że córka miała wcześniej kontakt z rówieśnikami, to jednak przedszkole się przyda, choćby z tego względu, że nauczy się dyscypliny i posłuszeństwa, bo jest jak diabeł(grins)
alinagj1o2
Mój starszy poszedł jak miał 2,5 roku.Widziałam że dobrze się czół i podobało mu się dlatego młodszego posłałam w tym samym wieku.Wiem że dobrze zrobiłam.
Zana
jeśli przedszkole to 3 lata ... a najlepiej żeby zaczęło od żłobka ...łatwiej się przystosuje rozłąka już nie będzie problemem jedynie zmiana Pań ,dzieci i miejsca.Moja do żłobka chodzi od kąd skończyła 1,7 ...nie wyobrażam sobie żeby nie chodziła...ona przede wszystkim sobie nie wyobraża bo w weekendy strasznie marudzi i z rana do dzieci chce iść
Anek
córka poszła jak miała 2,5 roku,szybko nawiązała kontakt z rówiesnikami,teraz zapisałam syna,obecnie ma 3,5 roku,jak na razie to za wiele nie był bo jest chory,ale to normalna rzecz.
karolincia
Madzi aposzła w wieku 4 lat synek podejrzewam ze też tak ale zobaczymy
moniczka
Mój chodzi od wrzesnia i strasznie zadowolony 3 latka skonczył w styczniu mysle ze 3 3,5 jest ok bo dziecko juz potrzebuje kontaktu z rówiesnikami
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.