Menu

Jaki wiek...

... jest waszym zdaniem najodpowiedniejszy do rozpoczecia nauki w szkole? 7 czy 6 lat? A moze 5?

kasia13_archiwum
 1022  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Partnerstwo i Rodzina szkola wiek rozpoczecie nauki

Odpowiedzi

kasia13_archiwum
Tez tak uwazam. W Niemczech jest normalnie od 6 lat, ale moga isc do szkoly nawet dzieci, ktore maja 5 lat.
Moja Fatima idzie wprawdzie juz od sierpnia do szkoly, czyli majac 6 lat, ale szkola waldorfska rozwiazala ten problem troche inaczej. Utworzona brückenklasse (klase pomostowa), ktora ulatwia przejscie dziecka z przedszkola do szkoly. Normalnie beda codziennie zajecie, ale jeszcze nie takie, jakie przyjda w 1. klasie.
felicity
Moim zdaniem to nie ma na to zasady. Każde dziecko inaczej dojrzewa. Wydaje mi się , że dojrzałość o tym decyduje, a nie wiek.
bina
Szkoła Waldorfska to już chyba odrębny temat. W takich szkołach jest całkiem inny system nauki (nie mówię, że gorszy, ale inny).
Ja miałam 6 lat gdy poszłam do pierwszej klasy, byłam jedna z najmłodszych, ale w sumie radziałam sobie dobrze ;)
kasia13_archiwum
@bina... fakt jest tak jak mowila @felicity... to zalezy od dojrzalosci dziecka...
Moja cora juz potrafi czytac i pisac i liczyc do kilkuset...
Wybierajac dla niej szkole musialam ja do 2 szkol zameldowac, bo do waldorfskiej bardzo trudno sie dostac...
Przyjeta zostala do obydwuch szkol...
I tez nie uwazma, aby ktoras z nich byla lepsza czy gorsza...
Szkola waldorfska odpowiada po prostu moim oczekiwaniom co do szkoly... nic wiecej.
MatkaPolka
Według mnie dobry jest wiek 7 lat na rozpoczęcie nauki szkolnej. Znałam zdolne dzieci, które z powodzeniem mogły wcześniej iść do szkoły albo przeskoczyć jakaś klasę, ale jednak mimo wszystko najlepiej czuły się w śród równieśników.
kasia13_archiwum
Wspomnialam o szkole waldorfskiej, bo pomysl z klasa przejsciowa bardzo skojarzyl mi sie z systemem nauczania w Polsce, a konkretnie z zerowka... Rok w zerowce tez jest jakby lagodnym przejsciem z przedszkola do szkoly.
bina
@kasia: zgadzam się z dojrzałością dziecka. Tak jak napisałam powyżej, nie uważam szkoły waldorfskiej za gorszą i jest to wybór każdego rodzica. Nie każde dziecko jednak nadaje się do takiej szkoły (co nie oznaczaże Twoje dzieci się nie nadają ;) Ogólnie po prostu tak mówię, bo znam kilka osób, które uczęszczały do takiej szkoły)

@MatkaPolka: nie zgadzam się z tym, że 7 lat to odpowiedni wiek. Będąc jedną z najmłodszych dzieci w klasie wcale nie czułam się źle w towarzystwie starszych dzieci. Jeśli dziecko bardziej uzdolnione jest w klasie rówieśników, a się tam nudzi, bo jest "mądrzejsze" od pozostałych uczniów, to moim zdaniem strata czasu dla tego dziecka!
MatkaPolka
@goska: tez tak uważam- nauki i chodzenia do szkoły na pewno żadnemu dziecku nie zabraknie. A z dziećmi wyjątkowo zdolnymi w szkole z tego co wiem współpraca układa się inaczej niż z tymi słabszymi. To dla nich są organizowane olimpiady czy konkursy do których przygotowują się współpracując z nauczycielem i wówczas ich głód wiedzy może zpostac zaspokojony. One po prostu przez ten czas nauki przyswają dużo więcej wiedzy niz reszta i nie muszą nudzić się z równieśnikami w jednej klasie.
KaczkaDziwaczka
ja wysłałam córkę rok wcześniej. intelektualnie sobie poradziła, miała jednak problemy z dostosowaniem się do klasy - nie potrafiła usiedziec 45 minut i nauczycielka musiała za nią biegąc po klasie.
NiebieskKoralik
z badan wynika ze najlpeszy okres na nauke czytania i pisania to 3 lata. stad tez niektore dzieci juz w tym wieku opanowuja te umiejetnosci.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.