Menu

Jakie badania należy powtórzyć przed planowaniem drugiej ciąży?

Witam serdecznie. Jestem z Wami od wczoraj i chcę na początku wszystkie Was przywitać. Ostatnio zaczęłam myśleć o drugim dziecku i pytam mam doświadczonych w tym temacie jakie badania powinnam powtórzyć zanim zajdę po raz drugi w ciążę. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

mamaGosia
 543  9

Odpowiedzi

monia01081985
witam cię ja nie robiłam żadnych badań gdy podjęliśmy z mężem decyzję o staraniu się o dziecko to kupiłam witaminy z kwasem foliowym i zabraliśmy się z mężem do pracy, ale jeśli chcesz dla pewności się upewnić czy wszystko jest ok z twoim organizmem za nim zaczesz starania o dziecko to możesz się przejść do ginekologa i się przebadać.
renata29
Przed pierwszą ciążą nie robiłam żadnych badań, więc przed drugą nie było czego powtarzać.
elinka
Ja zrobilam badanie krwi, zeby sprawdzic tarczyce i przeciwciala na rozyczke. Warto zapytac lekarza, ktory zna twoja sytuacje zdrowotna.
mamaGosia
Dziękuję bardzo za odpowiedzi. Przed pierwszą ciążą robiłam wiele badań ponieważ miałam je darmowe więc co mi szkodziło. Udam się do lekarza i zobaczymy. Jeszcze raz dziękuję
irekzboralski
nie robiłam żadnych badań przed drugą ciążą
amalka
Matko... tylu badań co ja przeszłam, nie zaliczył nikt mi znajomy... mocz, morfologia, OB, CRP, rezonans magnetyczny, przeciwciała przeciwjądrowe i inne... U mnie było to konieczne i zapewne powtórzone w razie gdyby...

Z racji tego, że ja za nic nie zabieram się z niewiedzą, tudzież brakiem przygotowania- w życiu nie podjęłabym decyzji tak z dnia na dzień. No... decyzję bym podjęła ale nie wprowadziłabym planów w życie "ot tak". Zrobiłabym WSZYSTKIE zalecane badania.
halina21
my przed obiema ciążami zrobiliśmy sobie badania krwi (morfologia i grupa krwi przed pierwszą a przed druga tylko morfologia) mocz i ja dodatkowo byłam u ginekologa na badaniach i rozmowie i u stomatologa i brałam kwas foliowy :) ja badania polecam przed planowana ciążą i powodzenia :)
Anemona
zależy jakie robiłaś w pierwszej i jakie były wyniki. np toksoplazmoze musiałam zrobić bo w pierwszej nie robiłam, a że wyszło ze na to nie chorowała, to przed następna ciążą będę musiała zrobić sobie to badanie.Najlepiej iśc do gina on wyjaśni i doradzi.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.