Menu

Jakie były pierwsze reakcje Twojego dziecka na pojawienie się rodzeństwa?

Przyjście na świat rodzeństwa jest trudnym doświadczeniem dla wielu dzieci. U wielu z nich można zaobserwować zmianę zachowania. Dzieci zazwyczaj zaczynają na siłę zwracać na siebie uwagę. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Wiele osób twierdzi, że dobrym sposobem jest chwalenie starszego dziecka za "dorosłe" zachowanie czy też "wciągnięcie malca w pielęgnowanie rodzeństwa". Jak Ty poradziłaś sobie w podobnej sytuacji?

Ania
 1020  6

Odpowiedzi

madziullka
U nas jak już było coraz blizej, jak juz pod koniec jezdziłam sam na wizyty do lekarza to po powrocie syn (miał w tedy 3,5 roku) pierwsze pytanie jakie padało "gdzie dzidzia" po odpowiedzi ze jeszcze w brzuszku zaczął się płacz i histeria :-(. Jak już mloda pojawiła się w domu Marcel ją karmił sprwadzał cały czas pieluszki czy są mokre, dawał dydka. Cś pięknego. Potem troszkę chciał byc malutki bo miał okres picia mleczka z butelki i ssaniaa dydka. ale po kilku dniach mu przeszło. Teraz jest supr bratem:-)
emiliab
Synuś od samego początku był bardzo zakochany w swojej siostrze. Chodził z nami nawet na szczepienia żeby dodać jej otuchy. Zawsze chętnie pomagał w pielęgnowaniu jej, kąpał, smarował balsamem itd. Sam zrobił się bardziej czuły.
Kasia1978
mam dziecko autystyczne i bardzo byłam ciekawa jak córka zareaguję kiedy młodszego przyniose do domku,bo ona na inne dzieci wogóle nie zwraca uwagi...Na początku wogóle go nie zauważała,zatykała tylko uszy gdy płakał,aż któregoś dnia pod moim okiem,weszła małemu do kołyski gdy spał ,połozyła się koło niego i nakryła siebie i braciszka kołderką...wzruszyłam sie...
ada410
Moja dama jest jedynaczką, ale sama mam młodszego brata. I do tej pory pamiętam jak nie mogłam się na niego doczekać, a potem pomagałam go karmić, przewijać czy chodziłam z nim na spacery...
Beatka2010
Dowiem się w lipcu :-) Jak urodzę a na razie córcia oczekuje maluszka tak samo jak my
patik89
Moja mala od poczatku ciazy wiedzialabze bedzie miala rodzenstwo ;-) nieumiala sie doczekac pytala kiedy dzidzius przyjdzie. Jak zobaczyla malego w szpitalu mowi ze wezmie dzidzie do domku juz musiala poczekac dwa dni w domu tacie ciaglevjeden temat braciszek jak wrocil pomagala go myc tzn szykowac do mycia chciala go smarowac kremikiem glaskala co chwie i jest zazdrosna ale nie o niego ze on jest. Tylko ze on jest jej i ze babcia ciocie itd maja do niego nie podchodzic. Jest kochana ale widac se czasem delikatnie probuje zwrocic na siebie uwage ale jest ok ;-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.