Menu

Jakie imię dla dziecka? Oryginalne czy tradycyjne?

Kochane NetMamy, bardzo często pojawiają się nie tylko w glowach rodziców oczekujących potomstwa, ale także w naszym portalowym dziale pytań, zapytania o to, jakie imię jest najładniejsze. Kreatywność rodziców nie zna granic. I tak, jedni są zwolennikami imion typowo polskich, nawet tych bardzo tradycyjnych, takich jak Kazimierz czy Maria. Inni natomiast stawiają na kreatywność i szukają inspiracji w imionach zagranicznych lub bardzo rzadkich. A Ty jesteś zwolenniczką raczej tradycyjnych i typowo polskich imion dla dziecka czy może uważasz, że dziecko powinno mieć nietypowe i oryginalne imię? Co sądzisz na ten temat?

Ania
 1356  13

Odpowiedzi

Nula139
Mój syn ma oryginalne imię,natomiast córki tradycyjne.
Myślę,że to indywidualny wybór każdego z nas.
renata29
Tak po środku :) Żeby nie było oklepane ale i niezbyt wyróżniające się.
Kordelia
Ja mam oklepane imię i nie jestem tym zachwycona - podobają mi się bardziej oryginalne i takie nadałam moim synom :)
jola8443
mój syn ma na imie Natan a córka Alicja.I jedno i drugie imie mi sie podoba.
amalka
Wracają do łask imiona, kojarzące mi się z leciwymi ciociami i wujkami (Jan, Józef, Stanisław, Zofia, Celina...) ale osobiście nie zdecydowałabym się na imię aż tak polskie. Wybrałam dla synka ponadczasowe (choć rzadkie ostatnimi czasy) imię- Krzysztof. Dla dziewczynki wybraliśmy nietypowe- Alena. Niestety już się nie przyda... :(
emiliab
Ja należę do tych osób które preferują imiona stare, polskie, jak to wcześniej napisała jedna z mam kojarzące się z leciwymi ciociami i wujkami. Takie imiona mają moje dzieci i o dziwo są unikalne i niepowtarzalne w naszej okolicy.
Najważniejsze jest chyba to żeby imieniem nie zrobić dziecku krzywdy, żeby umiało je wypowiedzieć, bo chyba nie ma nic gorszego niż dziecko które nie umie się przedstawić bo ma za trudne imię czy też jest obraźliwe.
amalka
@Emiliab mam nadzieję, że Cię nie uraziłam (innych mam również) Jeśli tak- przepraszam. Po prostu pamiętam ze szkoły chłopaka, który nosił imię Józef i wstydził się go do tego stopnia, że przedstawiał się jako Mariusz. Moja mamusia ma imię straaaasznie rzadkie (nie znam jej imienniczki) i szczerze go nienawidzi.

Ps. Kilka lat wstecz zastanawiałam się jak można dać córci na imię Michalina czy Marcelina. Teraz- gdybym miała mieć córcię- z pewnością rozważałabym któreś z tych imion (z naciskiem na Michasię) Czasem trzeba się z imieniem "osłuchać" :)
margolcia85
A ja uważam ze jest tyle pięknych polskich imion że wymyślanie czegoś kosmicznego i oryginalnego nie ma sensu :) mam syna 5 lat i ma na imię Mikołaj a córcia 10 m-cy i ma na imię Gabrysia (chciałam Antosię) ale syn i mąż mieli przewagę liczebną:) uważam że wymyślanie imion oryginalnych to robienie dziecku krzywdy jak ktoś wcześniej napisał trzeba brać pod uwagę dopasowanie imienia do nazwiska:)
aKajka
Moi dostali imiona po pradziadkach. I tak się złożyło, że mój mąż też dostał imię po swoim pradziadku. Wyszła z tego mała tradycja :)
daryjka87poznan
Nie lubie imion oklepanych. Moja córka ma nie typowe i nie załuje tego wyboru.
mammma
moja córa ma na imię Kasia. w moim pokoleniu to było oklepane imię, w jej jest raczej unikatowe. tak więc mamy 2 w 1. niezbyt często spotykany pospolitus :)
sara7777
Podobają mi się oryginalne i nieoklepane imiona, ładne i nie trudne w wymowie. Mój synek ma na imę DAWID a córcia SANDRA.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.