Menu

jakie mleko po 1 roku zycia dziecka?

Do do tej pory po zakonczeniu karmienia piersia oraz w trakcie podawalm mleko Bebiko, teraz zastanawiam sie nad mlekiem z worka czy z kartonu, moja pediatra stwierdzila zebym dopiero po 1 roku podala je dziecku, moja niunia za tydzien konczy roczek.Slyszalam rozne opinie na temat mleka krowiego dla takich malych dzieci i o roznych szkodliwych zwiazkach w nim zawartych prosze poradzcie

oliw1384
 2750  7

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie

Odpowiedzi

rombet
Mojego pierwszego synka od urodzenia karmiłam mlekiem NAN,gdyż nie miałam pokarmu.Niestety bez przerwy wymiotował i w końcu trafił do szpitala.Tam nie znależli żadnej przyczyny,tylko przepisali inne mleko,które również nie pomogło.I tak było bez przerwy przez trzy miesiące,a z mojego dziecka wprost "chlustało " mleko.W końcu postanowiłam podać mu mleko krowie.Gdy je tylko wypił odbiło mu się i troszkę ulało,ale już nie wymiotował.I choć słyszałam negatywne opinie na temat mleka krowiego to i tak podawałam je dziecku,gdyż tylko takie tolerował, a lekarzowi mówiłam że pije mleko NAN.Więc uważam że dla dziecka jest szkodliwe tylko to co mu szkodzi i proponuje Ci abyś spróbowała podać dziecku mleko krowie.Mój synek ma dziś 5 lat i nadal pije 1 litr tego mleka dziennie!
kasia13_archiwum
W Niemczech lekarze pediatrzy uwazaja, ze rocznemu dziecku mozna smialo podawac mleko krowie.
Wyjatkiem sa dzieci obciazone alergiami.
Akoo
Dokładnie - proponuję zrobić testy alergologiczne. I gdy wypadną ujemnie to nie bać się krowiego mleka. Moje dzieci też na nim się wychowywały i nic im nie szkodziło.
eunika
Spróbowałam dawać mleko od krowy i jak na razie nie szykuje się na zmianę menu ;)
kasia13_archiwum
Takie testy sa bolesne... Czy warto je wiec robic?
Na pewno wtedy, jesli przynajmniej jedno z rodzicow ma alergie na krowie mleko. Alergie bowiem sa dziedziczone w linii prostej, czyli po rodzicach.
oliw1384
ani ja ani moj maz nie mamy na mleko krowie alergii wiec chyba sie odwaze i podam je dziecku
AnnaZZ
Po roku można spróbować podać dziecku mleko krowie, bo przeważnie w tym wieku rzadko występuje skaza białko. Ja swojemu synkowi podaje mleko, ale raz dziennie pije jeszcze mleko Bebiko 3, bo ma ono 12 witamin i żelazo, a niestety mleko krowie nie jest tak bogate w witaminy.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.