Menu

Jakie rytuały

Ciekawa jestem jakie rytuały odbywają się u was codziennie zanim położycie pociechy spać :) Czy staracie się trzymać ustalonych godzin, czy kładziecie dziecko po prostu jak jest zmęczone? Mój Eryk na prawie 2 latka a usypiamy go ciągle tak samo - kolacja, kąpanie, przytulanie kilka minutek w dużym pokoju przed telewizorem, potem przenosimy go do łóżeczka - albo ja albo mąż, potem trzeba go pogłaskać trochę po rączce, poczytać (wystarcza króciutki wierszyk), przytula swojego przytulaka, zamyka oczka i śpi! Latem kładziemy go koło 21, a zimą koło 20. Chciałabym, żeby drugie dziecko tez było takim aniołkiem pod tym względem.

czarna
 654  2

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem zasypianie usypianie spanie rytuał

Odpowiedzi

Keti87
U nas podobnie - kąpanko, nacieranie, smarowanie, pieluszka, piżamka i idę z maluszkiem do sypialni (jeszcze śpi ze mną). Głaskam go, często coś nucę i zasypia w mig.
saba112
u nas tez - kapiel, kosmetyka, flasia i do lozeczka - czasem zasypia od razu, czasem jeszcze chwile fika sobie po lozeczku, ale zazwyczaj nie trwa to dluzej, niz 20 minut i mlody odplywa:) zawsze przy karmieniu spiewam cichutko kolysanki i lekko go bujam - mysle, ze to go dobrze wycisza:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.