Menu

Jakie są Wasze roczne dzieci???

Opowiedzcie, jakie są Wasze roczniaki? Łobuziaki, czy raczej spokojne? Potrafią się same bawić, czy niemal cały czas wymagają Waszego towarzystwa? Dużo się złoszczą, buntują, grymaszą przy jedzeniu? Jak najbardziej lubicie spędzać czas? Itp. itd. :)

Misha
 1782  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem charakter dzieci cechy dziedzi

Odpowiedzi

sweetnessa27
Moja Blanka bardzo ładnie grzecznie je,nie brudzi się,pije z kubka czy szklanki.Nie jest wybredna.Prawie wszystko lubi.
Nie jest spokojna ale nie jest też łobuziarą.Jest czasami podła:) Ogólnie jest dzieckiem żywym, wesołym i kochanym:)
Uwielbia oglądać bajki.Umie się sama zabawić ale też często wymaga towarzystwa,Jest przylepą,często się przytula.Placze gdy wychodze ja lub mąz.Często się słucha i wie czego nie można.Uwielbia spacery i jest na nich grzeczna.Sama pije z butelki.
Czasami się złości,uwielbia być w centrum uwagi.bardzo lubi psy.
tlolek
mój ma prawie 17m-cy łobuziak ani na chwile nie można spuścić go z oka bo tak psoci, grymasi przy jedzeniu czasem już nie mam siły z wymyślaniem ale to najczęściej jak idą zęby, co do zabawy sam bawi się jedynie spinaczami jakieś 15 minut niestety jeszcze sam nie potrafi się bawić
Misha
Moja Zuzia z kolei często jest bardzo marudna i czasami naprawdę nic nie jest w stanie ją zainteresować, chociaż dwoję się i troję... Ciągle wyciąga do mnie rączki i chce być noszona..Ma takie dni, że od rana jest na "nie" i stęka i jęczy aż do wieczora. Przy jedzeniu często urządza różne sceny, krzyczy, wyrywa się z krzesełka, wszystko dookoła jest brudne, bo nieraz łapie talerz i wyrzuca, wkłada rączki do miseczki. Nakarmienie jej to ciężkie zadanie, ale jeszcze gorzej jest na spacerach (o czym kiedyś tu pisałam). Sama pobawi się czasami, ale bardzo krótko. Generalnie chce, żeby było tak jak ona chce, a gdy czegoś jej zabronimy, to baaardzo głośno wyraża swoje niezadowolenie, rzuca się na podłogę, krzyczy itp. Bardzo łatwo się denerwuje, i czasami sama nie wiem czemu. Mam nadzieję, że to tylko taki przejściowy okres. Za to gdy np jedziemy w gości jest aniołkiem, lubi towarzystwo (chociaż na początku jest onieśmielona i chowa się w moich ramionach). Gdy ma dobry dzień, bryka, szaleje, śmieje się:)
Kasia011085
mój ma od 6 dni roczek:)jest kochany spokojny wiecznie uśmiechnięty...słodziak w dosłownym znaczeniu tego słowa!!prawie chodzi..chętnie sam się bawi.I co wazne strasznie nie lubi jak sie go ubiera i nie bardzo objadki chce jesc jak jest jego pora karmienia no chyba ze zglodnieje to ewentualnie ale i tak jest bardzo kochanym maluchem którego bardzo mocno kocham.
Circle
mój ma prawie 17 mcy. Łobuz okropny. Bardzo mało śpi, uparty, stawia na swoim. A jak sie mu to nie udaję, to się kładzie na podłodze i krzyczy, albo leje starszego brata. Się zastanawiam, skąd ten charakterek, bo starszy brat jwest grzeczny jak aniołek:)
Misha
U nas na szczęście problem z ubieraniem już minął, czasem jeszcze protestuje przeciwko czapce, albo jak ją pakuję w kombinezon:)
Moja ma już swój charakterek i już się boję co będzie dalej... Ale jest strasznie kochana, daje nam słodkie buziaczki, przytula się, a jak się zacznie śmiać to mało co nie pęknie;) A że ma gorsze dni, to chyba jak każdy z nas..
Misha
Circle - mi wszyscy mówią, że mała ma mój charakter, bo mąż to taki spokojny, że trzeba cudów żeby go wyprowadzić z równowagi;)
izaS
mój ma 11 miesięcy i 11 dni.Pięknie sam chodzi, jest wesoły, uśmiechnięty.Bardzo ładnie sam się bawi oczywiście nie zawsze. Najbardziej lubi"poważne " zabawki tj. miska, łyżka plastikowa,sitko i takie tam kuchenne przybory!Tymi wynalazkami potrafi się bawić nawet godzinę bez przerwy.Ładnie śpi w nocy ,ładnie i wszystko je jak ma dosyć to kreci głowa.reaguje na NIE i NIE WOLNO ,kręci tak śmiesznie główką i się cieszy ;-) na spacerach to różnie bywa, ogólnie nie mogę narzekać na mojego skarbeńka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mój ukochany Synuś (aniol)(aniol)(aniol)(aniol)(prezent)(prezent)(prezent)(prezent)
Circle
misha - przybije piątkę, moi znajmomi też mówią, że młody ma charakterek po mamusie(smiech)
babooshka
Moja Wiktoria właśnie dziś skończyła 16 m-cy i jest dość grzeczną dziewczynką (także w opinii znajomych).Co prawda od jakiegoś czasu b. rozwija sie ruchowo i lubi wchodzić na swój fotelik,na stojąco się w nim buja, a nawet usiłuje zadzierac nogę do góry by wdrapać się na dorosłe krzesło (co na szczęście jej nie wychodzi).Dziś byliśmy w kulkolandzie i zadziwiła mnie (z drugiej str. moja krew) tym jak udało jej sie wspiąć na dość wysoką jak dla niej półkę(mama asekurowała).Gdy jesteśmy przed domem na spacerku, samodzielnie potrafi wejśc na 6 schodków (choć wolę by za często tego sama nie robiła),no i zwiedzać nasz placyk.Co do spania to na ogół śpi po półtorej do 2 h w ciągu dnia i b.rzadko po południu. Niestety z jedzeniem jest dużo gorzej, musimy sie z mężem nieźle nagimnastykowac by zjadła obiadek czy kolację, na ogół to chętnie wcina ale w biegu.Umie sie bawić sama ale nie za długo, woli ze mną lub z tatkiem.B. lubi jak jest włączone radio i leci fajna muzyczka, podryguje czasem przy niej, pokręci się w kółeczko (nawet w samochodzie lubi jej słuchać), protestuje gdy ta przestanie grać.No i b. duzo już rozumie, przyniesie mi swoje buciki, szlafroczek,zmiotkę i szufelkę (uwielbia sprzatać). Mycie zębów odbywa się w ten sposób że ja myję jej ząbki a ona moje (trzyma rączką za szczoteczkę moją).Od jakiegoś tyg. to nawet usiłuje "rysować" abstrakcje kredkami ołówkowymi.Jest naszym kochanym skarbkiem:)(prezent)
chwiejna
mój 14-miesięczny synuś ogólnie jest łobuzem :D ale potrafi się sam ładnie bawić, ładnie je i pije zasypia też zwykle spokojnie :) czasami się złości i krzyczy. Lubi rozrabiać w moim i męża towarzystwie, a jak wyjdzie z domu do kogoś to jest aniołek... Dużo się uśmiecha, uwielbiam jak się śmieje w głos :) kocham go najbardziej na świecie nawet jak rozrabia :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.