Menu

Jakie tabletki powinna zawierać domowa apteczka ??

Jakie tabletki znajdują się w Waszych domowych apteczkach.???...co zawsze powinno być...???
Mile widziane konkretne nazwy... :))

pimkie
 783  12

Znajdź pytania na ten sam temat:

Zdrowie domowa apteczka

Odpowiedzi

basiaikubus
mój mąż to się śmieje że mamy w domu apteke(smiech)
mam kilka syropów na kaszel m.in Stodal, Ambrosol, Diphergan, Mucosolvan; na gardło Tantum Verde i Strepsils Itensiv i jeszcze Neo Angin Junior; Paracetamo i Ibuprofenl w syropie i czopkach; Wapno; na biegunkę Smekta, i mase osłon; dużo wziewów dla synka; krople do nosa Otrivin, i jeszcze kilka innych ; Rutinoscorbin; jakieś musujące na przeziębienie
musiałabym pisać chyba do jutra(smiech) dużo tego mam naprawdę na wszystko coś(grins) lubię mieć zawse w domu a nie później latać jak szalona(smutna)(krejzolka)
emiliab
U nas jest skromnie. Posiadamy syrop przeciwgorączkowy, tabletki Apap, Rennie, Fenistil żel, witaminy dla ciężarnej i Magnezin, opatrunki, bandaż, plasterki i woda utleniona.
renata29
tabletek nie mam żadnych na stałe,leżą jeszcze jakieś przeciwbólowe z czasów kiedy miałam bolesne miesiączki ale już chyba się przeterminowały:) odkąd mam dzieci,mam też syrop przeciwbólowy a reszta w miarę potrzeb
daryjka87poznan
My posiadamy tylko przeciwbolowe i przeciw goraczkowe. Reszta jak potrzebujemy dopiero odwiedzamy apteke.
daryjka87poznan
A i mamy jeszcze Fenistil zel, plastry opatrunkowe i bandaż
smerrfetka
oo jest tego trochę my z mężem mamy swoją niunia swoją.

ZAWSZE MUSZĘ MIEĆ TABLETKI PRZECIWBÓLOWE NUROFEN I IBUPROM,
Reszta leków są to pozostałości jak byliśmy zaziębieni czy chorzy,Typu witamina C,rutinoscorbin,syropy na kszel,wapno,krople do nosa OTRIVIN,jakieś antybiotyki w razie czego mają datę ważności a nóż widelec się przydadzą.


NIUNIA ma hohoho i jeszcze troche
też leki tego typu jak my.
otylka
od kiedy mam dziecko stałym, ale jeszcze nigdy nie użytym lekiem jest ibufen dla dzieci na gorączkę, smecta, orsalit, sterimar, dla mnie no-spa i fervex, plastry. Apteke mam pod nosem praktycznie, wiec jak jest potrzeba to zawsze moge coś dokupić :)
supergaska
Ja nie mam za wiele leków: przeciwbólowy ibuprom, no-spa, enterol, venospray. Dla dziecka przecigorączkowy syrop, smecta (to dla wszystkich), hydroneababy i orsalit, probiotyki latopic i dicoflor 30. Mąż ma swoje na nadciśnienie i fenistil na ugryzienia.To chyba wszystko, a przynajmniej te które kojarze :)
monilajsa
(prezent) u nas skromnie tylko plastry i syrop ibufen aha jeszcze rutinoscorbin i calcium
nieborakrak
U mnie zawszew podręcznej apteczce neoangin albo strepsils na gardło, gripex albo inny srodek na przeziebienie. Wiecej mam dla dzieci: na goraczke ibufen, na biegunke smecta, enterol, orsalit, osłony do antybiotyków: latopic, wapno, woda utleniona, plastry. Poza tym jesli lekarz przepisze na choróbsko jakies mam osobna skrzynkę i tam mnóstwo leków jest, co jakis czas tylko daty przegladam i dobre trzymam na tzw. wszelki wypadek
wera10
mam w apteczce rózne środki na katar: nasivin, euphorbium, afrin, zel chłodzacy na zmeczone nogi venospray, strepsilsy i fervex. wiecej mam w dzieciecej apteczce: nurofen na gorączkę, marimer, sunamed, vit c junior, probiotyk latopic dla alergików, maśc bephanten...
orzech
ja mam nurofen na gorączkę, orsalit na wypadek biegunki i wymiotów, zawsze jakies probiotyki, euphorbium na katar ropny, syrop prawoślaz, zyrtec w kropelkach, ambrosol syrop wykrztuśny i mucosolvan do nebulizatora.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.