Menu

Jakie wartości pragniesz wpoić swojemu dziecku?

Czego chcesz nauczyć swojego dziecka, jakich mądrości życiowych których nie uczą w szkole a są tak ważne w życiu ?

ojciec
 1072  8

Odpowiedzi

Akoo
Nie znam całego planu nauczania lecz wiem, że jedną z najważniejszych wartości, które staram się wpajać to jest szacunek.
mlodamama
szacunek, tolerancja, szczerość
ojciec
netka bardzo celna uwaga:) ja dodałbym jeszcze aby "uczyć" dzieci panowania nad emocjami (szczególnie kobiety hehe) dobrego wychowania i kultury. Myślę też, że tu można wspomnieć o tym aby wpajać dzieciom to skąd pochodzą i przekazać np. tradycje z naszych rodzinnych domów to buduje naszą tożsamość i dzięki temu łatwiej sobie uświadomić kim tak naprawdę jesteśmy.
ojciec
Magic mam na myśli coś takiego jak egzaltacja która "doskwiera" wielu kobietom kiedy emocje biorą górę nad rozsądkiem i z tym często kobiety sobie nie radzą :)
Maria25
@ojciec, mężczyźni chyba bardziej "chorują" na niepanowanie nad emocjami. Ile słyszy się o kobietach bitych przez mężów, ojcach znęcającymi się na dziećmi. Czy wtedy panują nad emocjami? nie sądzę.
artanis
@ojciec: a mężczyźni sobie radzą? Chłopaków więc trzeba uczyć otwierania się, nie tłumienia emocji, bo to zazwyczaj zupełnie odwrotny skutek przynosi. Mniejsze zniszczenia sieją lekkie wiatry niż jednorazowe tornado.
ojciec
artanis Mario ja nie powiedziałem, że faceci to chodzące ideały:) oczywiście, że się zgodzę z Wami w pełni to dotyczy obu płci. Chodziło mi o mniej drastyczne przykłady raczej są związane z patologią:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.