Menu

jakie zwierzątko wybrać dla 3,5 letniego dziecka?

kota, psa, królika, świnkę morską raczej wykluczam żeby wziąć

ja24
 528  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Opieka nad dzieckiem zwierzę

Odpowiedzi

Beatka9316
Hmm no to nie wiem może myszoskoczka, chomika.
Ja jako pierwsze zwierzątko jakie miałam była świnka morska. Super zwierze. Tyle co trzeba karmić jak każde i zmieniać trociny. Więc nie ma specjalnie za dużo do roboty :). A jest to gryzoń jak każdy inny :)
smerrfetka
Jakiego byś nie wzieła i tak Ty będziesz się nim zajmowała....Psy są super dzieciaki świetnie się przy nich rozwiją,świnki są bardzo mądre....Może rybki,chomiczka,myszki,szczur,wąż,jaszczurka to zwierzątka ,których nie wymieniłaś ,więc rozumiem w nich chcesz wybrać??,Albo wybierzcie się do zoologicznego pooglądać zwierzątka niech mały wybierze.Zobaczysz co mu się podoba.Moja strasznie nalegała na chomika 3 lata o niego prosiła.....Wreszcie uległam i powiem Ci,że nie żałuję Dyźka jest super czysta i wychowana na damę(grins)(grins)(grins) Gdybym wiedziała,że będzie taka od razu bym jej kupiła tego chomika,a nie czekałam aż 3 lata..........(awve)
blue
najpierw przemyśl, kto się będzie tak serio nim zajmował, bo dziecku zaraz się znudzi i będzie chciał inne...
tlolek
my (czyt.ja) wybraliśmy dla naszego syna (1,5r) kota. Kocia jest cudowna dla dzieci, uwielbia je, ma ogromną cierpliwość dla nich. Wiadomo dziecko nie zajmuje się zwierzakiem (tzn. nie czyści kuwety czy nie zajmuje się jej sierścią )ale nakarmi, przytuli i to co najważniejsze to co chciałam osiągnąć dzieciaki mają niesamowity szacunek dla każdego zwierzątka.
Jak syn miał 4,5r zażyczył sobie akwarium, dzieli wspólną pasję z tatą, czytają książki o tej tematyce itp. i tu faktycznie pomaga tacie w obowiązkach związanych z utrzymaniem zbiornika.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.