Menu

jakimi kryteriami kierujemy się w ocenie innych?

hej mamusie(grins)(grins)(grins) ,mam pytanko,jakimi kryteriami kierujecie się w ocenie drugiego człowieka?po wyglądzie,czy też zachowaniu,pytam dlatego,gdyż w dzisiejszych czasach strasznie liczy się lans,moda,ciuchy markowe,gruba kasa,fura,skóra i komóra,lalki barbie,a jak jest w waszym przypadku?

katarzynka2404
 791  13

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Wychowanie ocena ludzi

Odpowiedzi

amalka
Większość osób twierdzi- "Wygląd nie jest najważniejszy. Liczy się wnętrze" i niby tak jest, jednak mentalność ludzka jest taka a nie inna... Często postrzegamy ludzi bardzo płytko bo- nie da się ukryć- pierwsze wrażenie jest bardzo ważne, jednak jakże fałszywy obraz danej osoby malujemy sobie w głowie... Ktoś słodki, aż słodyczą ocieka - okazuje się fałszywy (przerabiałam to) ktoś natomiast oschły, szorstki w obyciu- okazuje się człowiekiem z serduchem na dłoni.
W czasach szkolnych, jeździłam jednym PKSem z pewną dziewczyną- śliczna, przebojowa, zawsze w markowych ciuszkach... działała mi na nerwy pewnością siebie i jakoś tak na sam jej widok "nóż mi się w kieszeni otwierał" Zazdrość? Może troszkę, ale szczerze nie znosiłam dziewuchy! Pewnego dnia jechałam z chłopakiem po moją siostrę do miejscowości B a on zatrzymał się obok grupki znajomych i (o zgrozo) ONA była wśród nich. Wymieniłyśmy zdawkowe "Cześć", później kilka innych słów i... następnego dnia siedziałyśmy w PKSie obok siebie i trajkotałyśmy jak najlepsze przyjaciółki (smiech) Okazała się świetną kobietką! Jest jedną z najcieplejszych osób jakie znam. A żeby było śmiesznie- ona postrzegała mnie tak jak ja ją- jako straszną zołzę hihi
Niestety spotkałam się również z czymś z goła odwrotnym ale jeśli ma się miękkie serce- trzeba mieć twardy tyłek (żeby nie czuć gdy Cię po nim kopią)
Dla mnie nigdy nie był ważny czyjś "status w grupie"- przeciwnie- zawsze mnie ciągnęło do tych odrzuconych i gnębionych. Markowe ciuchy również nie robiły na mnie wrażenia a ktoś w dresie z NIKE, butach ADIDASA, czapce PUMY wyglądał dla mnie komicznie :) Modnych ciuchów nie lubię bo szkoda mi kasy na coś, co w kolejnym sezonie będzie passe... Na ogół buszuję po second hand'ach i tam wynajduję prawdziwe perełki (pewnie dlatego coś co kosztuje powyżej 10,- to dla mnie drożyzna (smiech)
Co do samochodu- jako nastolatka miałam chłopaka z BMW (teraz to nic takiego ale "kilka" lat temu... hihi) i zdałam sobie sprawę z tego dopiero gdy tym samochodem zachwycał się mój przyjaciel :)
Generalnie- nie lubię osób noszących d... wyżej niż głowę, pozerów, szastających kasą, udających takich obytych a po każdym słowie, konie się na siano zbiegają...
Lubię ludzi takich "swoich" co to i wysłuchają, i obetrą łezki, i przytulą ale potrafią też strzelić wykład i opierniczyć za błędy, polecieć wulgaryzmami gdy się zdenerwują (np na mnie) To czy mają trzecie oko na środku czoła nie ma dla mnie znaczenia!
Się rozpisałam... Uf!(smiech)
rozowa82
patrze na tworz po minie człówieka i jego spojrzeniu zazwyczaj okreslam człowieka, i ja chyba jakas czarownica jestem bb zawsze sie sprawdza (smiech)
xkasiulax
''Jak cię widzą tak cie piszą'''choć charakter,zachowanie jest prawie równie ważne ..... ja nie potrafię patrzeć w oczy by poznać człowieka, więc oceniam tak jak wygląda,więc czasem tylko po pozorach
izkalepszy
nigdy nie oceniam ludzi po wyglądzie,muszę zamienić z kimś parę zdań żeby zobaczyć z jakim człowiekiem mam do czynienia....
daryjka87poznan
Zawsze oceniam po zachowaniu.
babooshka
priorytetami życiowymi i tym co mają w sercu...
moput
Zwracam uwagę na wygląd ale ja lubie rozmawiać z ludźmi, więc dość szybko się dogaduję z różnymi typami :) I potrzebuję czasu by ocenić czy jest to człowiek z którym chcę mięc "bliższy" kontakt czy tylko na sympatycznych pogawędkach się zakończy. Ogólnie, lubię ludzi i staram się ich nie "skreślać " na wstępie. Ale ilość kasy, markowe, modne ciuchy nie robia na mnie wrażenia. Najbardziej lubie tych "innych", 30 latków w glanach ;)) chociaz ja moje juz porzuciłam jakieś 5 lat temu.....
Kordelia
Dla mnie nie wygląd zewnętrzny jest ważny.....ale to co dana osoba ma w środku, a to rozpoznaję po rozmowie, gestach, mimice ......i niestety nie jestem nieomylna, bo już nie raz przejechałam się na ludziach (pout)
Juli1303
Wygląd tez jest bardzo ważny w ocenie. Nasz wygląd po części odzwierciedla naszą duszę.
flame123
jak ocenic kogos, kto ma twarz pokerzysty i nie powiedzial jeszcze ani slowa? oczywiscie, ze po wygladzie
milcia22
po pierwsze oceniam po wyglądzie, potem po tym co ma ta osoba do powiedzenia, a przy bliższym poznaniu po zachowaniu w różnych sytuacjach
te trzy składniki gwarantują dopiero sukcesywne ocenienie czlowieka
JustiSam
Niby czlowieka nie ocenia sie po wygladzie, ale spojrzmy prawdzie w oczy...Moim zdaniem liczy sie pierwsze wrazenie. Czesto, choc nie zawsze jest ono nieomylne.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.