Menu

jakimi szczepionkami szczepilas dziecko????

kochane pytanie jak wyzej te ktore niechca niech tylko udziela odpowiedzi w ankiecie,o niewiem jakie wybrac.pierwszego synka szczepilam platnmi a teraz niewiem,bo maz chce tymi bezplatnymi szczepic a ja nieumiem sie zdecydowac przeraza mnie ta liczba kluc za kazdym razem i jak dzieci wasze znosily te bezplatne szczepionki??

jakimi szczepionkami szczepilas dziecko dzieci??

mamaKACPERKA
 982  19

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie dylemat szczepienia dziecko

Odpowiedzi

Matina
Płatnymi i wyłącznie tymi obowiązkowymi.
Anemona
syn był szczepiony bezpłatnymi pierszą zle znosił a potem już było w miare ok. Córka od początku była szczepiona płatnymi i nic jej nie było .
Nie wiem czy tak wolno ale jak można to pierwsze szczepienie zrobiła bym bezpłatnie i zobaczyła co sie będzie dziać ewentualnie jak by dziecko zle to znosiło to bym kupowała

Syn cioci był szczepiony bezpłatnymi i za każdym razem przez kilka dni zle sie czuł miała gorączkę i płakał dopiero jak kupiła to obyło sie bez problemu.

To zależy od dzieka
niedziela
płatna 5-cio składnikowa a jak była starsza to jeszcze pneumokoki. Poza rumieniem i pokrzywką (zgodnie z teorią pediatry im starsze dziecko tym ciężej znosi szczepienia) nic nie było.
sylwia30177
Córka od początku była szczepiona płatnymi i nic jej nie było ale tylko te obowiazkowe:)
marthakd
U jednego synka niepłatnymi tymi refundowanymi ale był dużo razy kuty z 2 synkiem płatne te obowiązkowe sa raptem na początku 3 szczepienia i później jak będzie mail rok myślę ze te i te sa dobre nie mieliśmy problemów po żadnych:)
karolcia514
bezplatne te obowiazkowe :)
JUSTYNA300511
bezpłatne obowiązkowe i synka i córeczkę teraz też .Mały znosił super Natalia pierwszą dawkę tez ,teraz po kolejnej miała dość wysoką gorączkę na drugi dzień.Wydaje mi się że to zależy od dziecka jak będzie to znosić jak pisze @Eudaimonia jej maleństwo po płatnych miało skutki uboczne więc dla mnie nie ma reguły ze płatne znaczy się lepsze.A moja mała po tych 3 ukłuciach płakała dosłownie chwilkę.
Majaaaaaa0000
szczepiłam córkę skojarzonymi czyli 5 w 1 ....tylko te obowiązkowe...
sara7777
synka płatnymi-źle zniósł, gorączkował. córeczkę bezpłatnymi -nic jej nie było
234olenka
bezpłatnymi, obowiązkowymi. synek nie gorączkował, dobrze się czuł po tych szczepionkach:)
natuuusia19
platne obowiazkowe plus na rotawirus
monikarogalska2
płatne i tylko te obowiązkowe
myszka838383
płatne obowiązkowe
monilajsa
płatne skojarzone(prezent)
MaLaCzarna
płatne obowiązkowe
renata29
szczepię bezpłatnymi,starszy znosił je dobrze a młodszy popołudniami okropnie płakał ale jesteśmy już po tej najgorszej serii,teraz dopiero na rok będzie szczepiony
daryjka87poznan
Płatne ale obowiazkowe tylko.
nica83
płatne obowiązkowe
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.