Menu

Jakiś haczyk na właściciela mieszkania?

Witam, mam problem: mieszkam na stancji ze znajomymi ( ja miałam jeden pokój oni drugi) Umowa jest na nas 3 na cale mieszkanie jedna. Okres wypowiedzenia mamy 3 miesiące- ja w styczniu poinformowalam wszystkich ze od kwietnia się wyprowadzam. Ostatnio jak się spotkaliśmy z wlascicielem, w sprawie mojej kaucji- to uznał ze umowa jest na cale mieszkanie i kaucja też na cale mieszkanie i ze mam kogoś znależć na moje miejsce, współlokatorzy szukali, ale jakoś nie było chętnych na moje miejsce, Teraz obawiam się że będę ponosiła koszty za mieszkanie w którym nie mieszkam... Zawiłe to... A mi chodzi tylko o rozwiązanie umowy, i odzyskanie kaucji.

Maffi
 672  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

mieszkanie prawo

Odpowiedzi

Maffi
kaucja jest wspólna, wszystko jest tak jakby wspólne, ale chodzi o to że wlasciciel jak mu dawałam wypowiedzenie, nic nie powiedział ze bedzie jakis problem, a teraz jak juz czas jakies problemy stwarza, znalezlismy nawet ludzi na mieszkanie całe, bo wspolokatorzy juz tez tam nie chca mieszkac, to sie nie zgodzil na wymiane.
Zana
najpierw piszesz że to Wy macie problem ze znalezieniem zastępstwa a teraz że macie lokatorów na całe mieszkanie ... rozumiem że to w trakcie pisania postu znaleźliście tak ??
... umowa legalna rozumiem tak ??? ... umowa jest jednobrzmiąca więc może być problem
zona
poszla bym do ludzi co z toba mieszkaja, dali by ci na spolke to co ci sie nalezy a kaucja ktora jest u wlasciciela by byla tylko na nich do oddania. wystarczy sie dogadac.
Maffi
zana, mielibyśm, ale wlasciciel się na nich nie zgodził.
Zana
napisz na jakieś forum prawne (kciuki)
mamaMajeczki
Nie rozumiem problemu - macie umowę, gdzie okres wypowiedzenia wynosi 3 miesiące. Ty wypowiedziałaś ją w styczniu, znajomi też maja ochotę opuścic to mieszkanie. Nie rozumiem dlaczego Wy musicie szukać kogokolwiek na swoje miejsce? wypowiadacie umowę, odbieracie kaucje i żegnacie się z właścicielem. Niech znajomi wypowiedzą umowe na piśmie, muszą dopilnować, żeby właściciel potwierdził jego otrzymanie. Najpóźniej za 3 miesiące powinniście odzyskać kaucję. Nie macie obowiązku szukać jemu nowych lokatorów....chyba, że tak głupio podpisaliscie umowę.
Tu nie trzeba szukać zadnych haczyków, sprawa jest bardzo prosta
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.