Menu

Jazda autokarem

Po nowym roku wybieramy się na kilka dni do męża rodziny do Wiednia i jedziemy autokarem z Sandrą. Powiedzcie mi czy w autokarze jest obowiązkowy fotelik? Czy jak się zabezpiecza dziecko podczas podróży? Widywałam dzieci w autokarach ale takich podmiejskich i nie były przypinane niczym. Czy są jakieś przepisy regulujące przewóz dzieci autokarami?

Natty
 1835  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

fotelik dziecko bezpieczeństwo

Odpowiedzi

agnieszka83
W autokarach nie ma pasów bezpieczeństwa, więc z zamontowaniem fotelika był by kłopot. A co do przepisów...nie wiem niestety
Keti87
Jak to nie ma pasów?! Są schowane (zwinięte)
agnieszka83
@Keti87 oczywiście, że nie ma. Powiem więcej, nie istnieje przepis, który by to nakazywał. Być może w niektórych autokarach są, ale to wyjątki. (Jestem pilotem wycieczek, trochę się wyjeżdziłam autokarami)
:-)
kasia13_archiwum
Ale mozna miec fotelik. Ja jezdzilam autobusem i Yasmina spala w foteliku. Przerwa miedza nastepnym fotelem, a tym, na ktorym postawiony byl fotelik, byla taka, ze fotelik tkwil fest i nie latal na boki. A taki fotelik to duza wygoda, bo nie trzeba dziecka ciagle na rekach trzymac. Jak mala spala, to wlasnie w foteliku. A bralam ja tylko do karmienia.
Lepiej z fotelikiem.
kasia13_archiwum
Oczywiscie nie jest to obowiazkowe, ale wygodne na pewno.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.