Menu

jazda samochodem

Witam mamusie,

mam pytanko dotyczace jazdy dziecka na przednim siedzeniu samochodu. jak musi byc ustawiony fotelik? czy trzeba wylaczyc poduszki powietrzne? pozdrawiam Was :)

maminka
 761  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Opieka nad dzieckiem samochód fotelik dziecko

Odpowiedzi

beatka7623
Fotelik powinien być odwrócony tyłem do kierunku jazdy i poduszki powinny być wyłączone Ale ja nie polecam takiego typu jazdy W razie stłuczki poduszki mogą eksplodować a poza tym dziecko z tyłu jest bezpieczniejsze
sweetnessa27
Beatka tyłem to nosidełko niemowlęce.

Maminka zaznaczyła przedział wiekowy 1-3 więc domniemam że ma juz fotelik większy.
Fotelik tak samo jak z tyłu.Wyłączyć poduszki powietrzne.A bezpiecznie będzie z tyłu za kierowcą bądź po środku.
Panterka
Jak już jechałam z małą na przednim siedzeniu to fotelik był normalnie ustawiony, przodem do kierunku jazdy.. Ale tak jak napisała @beatka, bezpieczniej jest ustawić fotelik z tyłu...
beatka7623
Z tego co się orientuję to dziecko chyba nie może przodem jeździć z przodu samochodu
Ale może się mylę :)
Aneta50209
Tylko niemowlęcy tyłem tak jak piszą dziewczyny, ten dla starszaków montujemy tak samo jak z tyłu. Poduszki oczywiście wyłączone ( ale w razie stłuczki nigdy nie można być pewnym czy nie wybuchną). Ja osobiście raz jechałam z synem w foeliku na przednim siedzeniu i byłam zestresowana(grins) Wyciągał rączki chciał wszystkiego dosięgnąć i wiercił się strasznie, dlatego zawsze woże go z tyłu. Nawiasem mówiąc dziś wodziałam jak moi znajomi gdzieś jechali on prowadził a ona siedziała z przodu z 2 letnim synkiem na kolanach...już mną zatrzęsło ...po jakomś czasie on wraca bez niej przejeżdża obok mnie i co widzę??? Jego 2 letni synek siedzi sam na przednim siedzeniu.Szlag mnie trafia jak widzę taką bezmyślność i głupotę(zlosc)(zlosc)
Aneta50209
Przeprszam za literówki...córa na kolanach(prezent)(prezent)
beatka7623
Można przewozić sprawdziłam (kciuki) ale mimo wszystko nie polecam
lola86
Ale z tyłu musisz mieć pas zwijany taki jak jest z przodu .A nie mocowany na stałe tylko z klamerką do przesówania bo za to jest 110 zł i 2 pkt karne teraz już to wiem . i na środku z tyłu nie można przewozić dziecka jak jest tylko pas miednicowy (grins)(grins)
amalka
My zawsze woziliśmy synka na tylnym siedzeniu. Zdecydowanie nie polecam siedzenia przedniego! Ja nie umiałabym się powstrzymać przed zerkaniem na dzieciaczka i pewnie reagowałabym za zaczepki :) Krzysio jest ciekawski, więc pewnie opędzałabym się od wścibskich paluszków i wypadek gotowy... Nie wspominając już o bezpieczniejszym lokowaniu smyka na siedzeniu tylnym.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.