Menu

Je paluszkami!

Czy wasze dzieciaki też jedzą lub jadły paluszkami? Moja córa ma 17 miesięcy i wszystko musi się przetoczyć przez jej rączki. Nawet jak ja podaję jej na widelczyku to ściąga to rączkami, dokładnie obmacuje i dopiero "przetestowane" jedzonko ląduje w buzi. A jak je sama - to o zgrozo - jedzenie jest wszędzie. Jak nauczyć ją jedzenia sztućcami?

Natty
 639  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie paluszki sztućce

Odpowiedzi

carla1978
Pozwól córce jeść paluszkami. To normalne, moja córka miała to samo. Zresztą chyba każde dziecko przechodzi taki okres. Jedzenie paluszkami to dla dziecka niezwykła atrakcja. Dziecko nie tylko zaspokaja głód ale także poznaje świat na swój sposób.
justa
Myślę, że jeszcze może być za wcześnie na jedzenie sztućcami :) Twoja córcia jest akurat na takim etapie i nie ma nic dziwnego w tym, że chce dotknąć to, co ma zaraz zjeść. Za jakiś czas pewnie będzie chciała jeść jak mama i sama sięgnie po widelec :)
unhappymamcia
To zupełnie normalne ! W końcu sama zacznie jeść widelczykiem. A ty cały czas dawaj jej dobry wzór do naśladowania i podawaj jej jedzonko tez widelcem mimo, że z niego ściąga jedzenie. I nie denerwuj się - wiem że pewnie jest dużo sprzątania potem - ale powoli do celu!
paula80
Dziecko po prostu poznaje świat paluszkami - przecież dotyk to jeden z ważniejszych zmysłów. Nie deneruj się, nie krzycz, nie strofuj - bo się córeczka zniechęci. A tak jak pozna wszystko co poznać można - chwyci za sztućce.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.