Menu

Jedna babcia czy dwie?

Wiem, że to pytanie dużo na wyrost, ale pytam, bo męczy mnie jak to będzie. Po macierzyńskim zdecydowałam, że wrócę do pracy. Obie babcie mogą zając się malą – i tu pojawia się problem – czy lepiej, żeby małą zajmowała się tylko jedna babcia, czy mogą to robić na zmianę? Wiem, że dzieco się niesamowicie przyzwyczaja i nie chcę żeby mała czuła się potem rozbita. Jak myslicie co będzie najkorzystniejsze?

natka86
 599  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

opieka nad dzieckiem babcia

Odpowiedzi

maxima
Wydaje mi się, że lepiej jeśli to będzie jedna babcia, bo tak jak mówisz dziecko lubi rytuały, okreśslony rytm dnia itd. Będzie łatwiej na początek z jedną babcią. Ale jeśli sytuacja na to nie pozwala, bo np. babcia będzie zmęczona, to nic się nie stanie jak obowiązek wexmie na siebie druga babcia. Ale najlepiej, żeby opieke dzielić np. tak że jeden tydzień jedna, drugi tydzięń druga babcia, a nie np. co drugi dzień takie zmiany.
kasia13_archiwum
Ja bym sie zdecydowala na te zmiany. Przede wszystkim dzidzi nie zaszkodzi jesli bedzie miala kontakt z roznymi kochajacymi ja osobami. Szczegolnie, ze faza gdzie bedzie sie obcych bala przyjdzie troszke pozniej.
No a tak masz same korzysci. Obydwie babcie zadowolone... Zadna nie wnosi pretensji i nie jest zazdrosna o druga babcie.
No a ty masz wiecej rak do pomocy. I jak raz jednej babci cos wypadnie, to zawsze masz na podoredziu druga do pomocy.
A malutka jak sie od malego do obydwu przyzwyczai to potem nie bedzie problemu.
kasia13_archiwum
Wazne jest nie tyle, aby to byla jedna osoba. Wazne, aby ta osoba trzymala sie planu dnia dzidzi.
A to czy to bedzie jedna czy dwie osoby nie ma znaczenia.
Bywa przeciez, ze jedna opiekunka moze swoja nieudacznoscia i brakiem zorganizowania pochrzanic caly plan dnia.
A jesli obydwie babcie beda sie rytmu dnia dzidzi trzymaly... no to co jeszcze chciec?
Po prostu musisz przedstawic babciom plan dzidzi. Co kiedy wolno robic a co powinno sie robic... itd. itp.
artanis
Dzieci, którymi opiekują się różne kochające je osoby, są o wiele bardziej otwarte, mniej boją się ludzi, chętniej bawią z innymi dziećmi. Mają mniejsze problemy z zaklimatyzowaniem się w przedszkolach, szkołach. Uważam tak jak @kasia13, że jeśli obie babcie będą przestrzegać planu dziennego oraz trzymać się Twoich zaleceń względem karmienia, pielęgnacji, wychowania - to może być lepsze.
KdaPl
Zdecydowanie zgadzam się z @kasia13.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.