Menu

Jednakowe ubrania dla bliźniąt – słodkie czy przesadzone

Niektóre bliźnięta ciężko jest rozróżnić. Nie dość, że już jest trudno poznać, które dziecko jest które, to jeszcze rodzice często decydują się na jednakowe ubieranie swoich pociech. Co o tym sądzisz? Czy ubieranie bliźniąt jednakowo uważasz za stosowne? Podziel się z nami swoim zdaniem.

Ania
 2862  9

Odpowiedzi

sheryl
mnie też nie podoba się ubieranie bliżniąt jednakowo.
emiliab
Może to nie jest niestosowne, ale przesadzone. Ja jakbym miała bliźniaki to od początku ubierałabym je inaczej. Wydaje mi się, że takie identyczne ubieranie odbiera im trochę ich osobowość. Mają lustrzane odbicie siebie w rodzeństwie, to im wystarczy, niech przynajmniej ubierają się inaczej.
elcia
ja uważam że póki sa niemowlętami wyglada to naprawde słodziutko. A potem no cóz od czasu do czasu można ubrac je tak samo ale bez przesady.
Mandarinios
jak są małe to co to za różnica??? co innego, jeśli rodzice "uszczęśliwiają" kilkunastoletnie dzieci tymi samymi ciuchami... a poza tym niejednokrotnie "pojedyncze" dzieci są tak poprzebierane jak "małe-dorosłe" i dla mnie to jest dziwaczne, a nie to, że dzieci mają takie same ciuszki!!!
Mandarinios
hehe Gochasta to święta racja!!! To to nie ubrania kształtują ich osobowość i tożsamość seksualną, choć uporczywe wciskanie chłopcu lalek do zabawy albo ubieranie go w różowe sweterki (chodzi mi o wiek przedszkolny) może zachwiać pcozuciem tożsamości ALE nie popadajmy w skrajności :)
mammma
wolałabym ubierać róźnie, żeby ich nie pomylić :P
kocurekmaly
coś w tym jest ;) jakbym nie była psychologiem, mogłabym się nie zgodzic. mam akurat dwójke dzieci w różnym wieku- różowe, niebieskie ciuszki i inne-a nie te same ;) żeby sie nie pozabijali - tylko mam też swoje sposoby na sprawdzenie czy ich rozwój jest prawidłowy, czy porozumiewanie się jest w normie :) wazne są analizy procesu rozwoju dziecka, testy dziecka, skala rozwoku dziecka - dużo tego, ale w mojej profesji muszę się na tym znac :))
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.