Menu

jedynaki

(kwiatek) Czy dużo jest tutaj mamuś jednaków/jedynaczek?
Macie jedno dziecko z wyboru i tak już zostanie? Czy może macie jedno, planujecie kolejne? W jakim wieku są Wasze jedynaki? Dopominają się o rodzeństwo? A rodzinka dokucza: "Kiedy kolejne będzie"?

Tuptolek
 727  16

Znajdź pytania na ten sam temat:

rodzeństwo jedynak

Odpowiedzi

daryjka87poznan
Ja jestem jedynaczką, moj maz tez jest jedynakiem. Dla Inez w przyszlosci jeszcze planujemy rodzenstwo.
anna23
Ja mam 2 letniego synka. Napewno jeszcze zdecydujemy sie na kolejne dziecko.A rodzina wiadomo niekiedy ktoś zapyta kiedy drugie, ale na to odpowiedamy w swoim czasie i mamy spokój(grins)
monique25
u mnie jak u @kiteczka
marzenkag
moja corka miala byc jedynaczka bo tak planowalismy ale juz w czerwcu nia nie bedzie.niedlugo skonczy 4 latka.
Tuptolek
(pout) U nas to przy każdej okazji spotkania z wcześniejszym pokoleniem, ewentualnie z tymi w naszym wieku, ale co mają już dwójkę, lub trójkę jest przygadywanie, że już kolejne by się zdało. Na imieninach to jedej takiej koleżance teściowej przygadałam, że decyduje ten kto wychowuję, ja to bym chciała, ale nia każdy tak hop siup może mieć kiedy chce.
koza54
na razie córcia jest jedynaczką ale za jakieś 3-4 lata na pewno będzie miała rodzeństwo :) ja mam brata.
tymianek
(kwiatek) ja jestem jedynaczką, synek obecnie też. Jeżeli nie zajdę w ciążę do 35 r.ż to już więcej dzieci nie będziemy mieli.
emikacpi
Nasz jedynak w kwietniu bedzie miał 5 urodzinki , jak skonczył 4 zaczał mowić że inni jego koledzy w przedszkolu mają rodzeńtwo a on nie , staramy się ale narazie bez efektów(pout)(pout)
clyde22
Byłem jedynakiem 12 lat, mam dwie fajne siostry - teraz już panny na wydaniu. Naszemu dwulatkowi zdałoby się rodzeństwo, ale to może za jakiś czas. Nikt nas nie naciska. Decyzja będzie świadoma, jak z pierwszym dzieckiem.
xkasiulax
nasza jest jedynaczką i nie planujemy więcej dzieci(awve)
ja mam siostrę i brata jestem najmłodsza między nami jest stanowczo za duża różnica wieku mój brat 32lata siostra 35 a ja 22 (kciuki)
MamaMaya
@jadranka (smiech)(smiech)(smiech)
ja jestem jedynaczka mój mąż też ale chciałabym ab moja córka miała rodzeństwo niestety póki co finanse nie pozwalają.....(pout)(pout)(pout)
agucha44444
ja mam dwie siostry jedna 19 starsza a druga 15 to tak jakbym byla jedynaczka a maz ma siostre 7 lat starsza,a nasz szkrab bedzie jedynakiem nie planujemy wiecej dzieci:)
edyta2010
mój starszy ciągle pytał o rodzeństwo tylko nam jakoś nie było kiedy się zabrać do dzieła, no ale po 11 latach się doczekał i ma brata chociaż bardzo chciał siostrę (grins)(prezent)
jak masz duże i odchowane dziecko to naprawdę jest dużo łatwiej zająć się młodszym a przy okazji starszy też zawsze pomoże (klaszcze)
MamusiaKubusia
mój synek będzie mial prawie 8 lat, gdy Mała przyjdzie na świat. Nie wyobrażam sobie, zeby był jedynakiem ... sam w przyszłości. Ja mam i brata i siostrę, i wiem,ze na nich mogę liczyć w razie czego, bo jakieś tam cioteczne rodzeństwo to nie to samo. Podobno tylko egoiści mają jedno dziecko ... nie mówię tu o tych, ktorzy z jakiegoś powodu mieć więcej nie mogą,ale z czystego lenistwa ... takie moje zdanie. Ale tak czytam Wasze zdania i trochę sie dziwię,ze większość chce mieć tylko 1 dziecko... szkoda(smutna)
MamusiaKubusia
No i własnie z tego wynika,ze nią nie jestes(kwiatek) bo chcesz, tylko nie możesz. Tak, jak napisałam wyżej ..."nie mówię tu o tych, którzy z jakiegoś powodu mieć więcej nie mogą"(prezent) Mowa o tych, którzy MOGĄ a nie chcą, bo im wygodniej ... (kwiatek)(kwiatek)(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.