Menu

jedzenie

Mój maciek ma takie dziwne fazy(czasem nawet 3 tyg) w swoim życiu że traci apetyt.Nie odczuwa głodu praktycznie zupełnie. Dwoje się wtedy i troje chcąc żeby zjadł choć trochę.Powiedzcie mi skąd biorą sie te okresy niejedzenia w życiu i czym są spowodowane. Dodam przy tym że nie narażam go na jakieś mega stresy, nie wychodzą mu też w tych momentach zęby.

elcia
 546  5

Znajdź pytania na ten sam temat:

1-3 lat Odżywianie

Odpowiedzi

paulaa
ja też tak mam i dziś moja nic nie chciała zjeść tylko 3 mleka zjadła i to wszystko normalnie koszmar co ja dziś nie wymyślałam żeby troche zjadła
aga24
Dziweczyny ja też tak mam to jest koszmar namawiasz pytasz co zje zrobisz a on nadal nic ja to czasami mam wrażenie że już tego nie zniosę sa momenty że siadam i płacze(pout)(pout)(pout)
Danusia79
Skąd ja to znam, moja córcia ma 6 lat i ma takie same lotki, doprowadza to ją do takiego osłabienia, że prawie cały czas leży, oczywiście kiedy nie je spada odpornośc i łapie wszystkie mozliwe choróbska (pout)
Na szczęście ze starszym dzieckiem takim jak moja Justynka jest łatwiej, zrobiliśmy mnóstwo badań, żeby wykluczyć cukrzycę, jaskrę, anemię, i jeszcze tysiąc innych chorób i dzieki Bogu jest zdrowa. No i w końcu okazało się, że moja panna jest bardzo uczuciową i wrażliwą dziewczynką, i to wszystko wiąże się ze stresem. Kiedy np. w przedszkolu dzieją się jakieś niemiłe rzeczy ( a niestety zdarza się to ponieważ chodzą z nią dwie bardzo "charakterne" że tak powiem dziewczynki i chcą wszystkimi rządzić ), wtedy Justynka przestaje jeść.
Z tego co już wiem na temat takich sytuacji z dziećmi ( od psychologa dziecięcego u którego również byliśmy na konsultacji ) również małe dzieci mogą tak reagować, tylko u nich trudniej "wyczuć " co je do tego prowadzi, stresuje tak, że organizm się buntuje.
Nie chcę się wymądrzać, bo wiem, że dzieci są różne, a i ja nie jestem żadnym specjalistą, ale juz ponad 2 lata walczę z tymi "dolegliwościami"(smutna)
Obserwuj swojego malucha, może to się zaczyna kiedy ma np, zbyt ciężki dzień, za dużo wrażeń, może po odwiedzinach jakichś znajomych, których być może maluch nie toleruje, a może Ty jesteś czasami nerwowa i dziecko to czuje? Nie wiem co by tu jeszcze podsunąć, takie są moje doświadczenia .
Życzę anielskiej cierpliwości do małego niejadka (cukierek)(cukierek)(cukierek)
zona
moj kacperek ma roczek i tez nagle mu sie cos odwidzialo czasem zje tylko sniadanie z ledwoscia potem obiad na sile czasem wogole.mi juz rece opadaja. a wczesniej jadl normalnie nawet 5 razy dziennie. teraz ledwo 2 posilki (placze)
elcia
ulżyło mi kiedy widzę że nie tylko ja borykam się z podobnymi problemami. Serdecznie dzięki(kwiatek)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.