Menu

jedzenie

co mozna dac dziecku jesc ktury ma zapalenie atopowej skóry .bo ja jusz niewiem co mozna dac a co nie

karolina55
 504  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie jedzenie dla dzieci

Odpowiedzi

Basia88r
Dieta przy ATZ
Atopowe zapalenie skóry jest to przewlekłe, powracające zapalne schorzenie skóry, dotyczące skóry właściwej i naskórka. Na nasilenie objawów mają wpływ różne czynniki, na przykład: klimatyczne, psychogenne, drażniące, bakterie, grzyby, wirusy, a także alergeny powietrznopochodne (roztocza kurzu domowego, pyłki roślin, sierść zwierząt ) i pokarmowe. Do najczęstszych składników diety, które mogą być odpowiedzialne za AZS, należą: białka mleka krowiego, jaja, mięso ryb, orzechy, cytrusy, czekolada. Sposób żywienia dziecka powinien być jak najbardziej urozmaicony, ale z wyłączeniem określonego pokarmu, jeśli to on jest odpowiedzialny za wystąpienie objawów choroby. Oczywiście, nic się nie stanie, jeżeli podamy ten sam produkt przez dwa kolejne dni, zwłaszcza, jeśli maluch go lubi. Zawsze lepiej, jeśli podajemy świeżo przyrządzone potrawy, gdyż przechowując je dłużej, ryzykujemy ich tzw. popsucie, co może wywołać nasilenie zmian skórnych. Na pewno bezpieczniej przygotowywać posiłki z artykułów spożywczych, uzyskanych z pewnego źródła, gdyż w ten sposób eliminujemy część alergenów, ale nie zawsze jest to możliwe.
Basia88r
http://www.rodziceradza.pl/Alergie/Dieta-dziecka-z-atopowym-zapaleniem-skory,q,24690.html
fiolka
zajrzyj na www.atopowezapelenie.pl tam jest skarbnica wiedzy i wszystko opisane przez specjalistów, osoby z AZSem i rodziców dzieci z AZSem.

Co do rozszerzania diety to jest problem dopóki nie dowiesz się co dziecko uczula, ja po dziś dzień prowadzę zeszyt i zapisuje co mały je danego dnia, bo zmiany na skórze mogą wyjść nawet po 7 dniach od podania pokarmu.
Znajdźcie dobrego alergologa i dermatologa to wam podpowiedzą. Naprawdę nie taki diabeł straszny jak go malują, ale trzeba się namęczyć.
Mój mały był do 8 miesiąca praktycznie tylko na Nutramigenie, bo miałam wrażenie, ze wszystko go uczula, także rozszerzanie diety wyglądało u nas tak: jeden krok do przody, dwa w tył. Teraz ma 1,5 roku i je już prawie wszystko - unikamy selera, białka jaja kurzego i mleka pełnego.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.