Menu

Jedzenie i sen noworodka

Hej mamusie.Chciałam zapytac świeżo upieczone mamy o to jak jedzą Wasze dzieci.Otóż moja córka ma 3 tygodnie.Gdy budzi się do jedzenia,karmiąc ją ona momentalnie zasypia i po pewnym czasie przestaje ssac (nie je na śpiąco).Siłą rzeczy zjada może około 20ml i znów budzi się za około pół godziny (czasem po godzinie) i znów chce jeśc.Dlatego nie śpi jak zazwyczaj dzieci 2-3 godziny.Czy jest na to jakaś fajna rada? Gdy ją karmię i przysypia,rozbudzam ją na różne sposoby-naprawdę przeróżne ale niestety to nic nie daje.Czy u Was też tak było? Tak naprawdę powinna jeśc około 600-700ml dziennie ale przez takie jedzenia zjada dużo za dużo.A ja tak naprawdę nie jestem w stanie skontrolowac dokładnie ilości jej jedzenia bo jada na raty.Rozumiem jedzenie na żądanie ale te budzenie się co pół godziny jest męczące dla niej jak i nie ukrywam dla mnie.Jak było lub jest u Waszych noworodków.pozdrawiam

mateuszowa
 582  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie sen jedzenie dziecka

Odpowiedzi

mateuszowa
*miało byc: "zjada o wiele za mało"
jagoda30
Jedyna rada to budzić małą,mi w szpitalu położna kazała naciskać po brodą,tam gdzie jest nie wiem jak Ci to opisać,nie na brodę tylko na miękkie ciałko za kością,tak jak naciskasz język w buzi wykonuje ruch przełykania i przypomina dziecku,że ma jeść.Na pewno nie można łaskotać po policzku bo to pobudza odruch szukania piersi i dziecko odwraca od mamy szukając właśnie piersi.Można szczypać delikatnie w dłoń,masować.Może coś zrozumiałaś i pomogłam(pokoj)
Tuptolek
U mnie ( z powodów jakie znasz ) mały przez pierwsze 3 miesiące nie spał w dzień praktycznie wcale. Na początku jadł jakoś po 30 m, późńiej 60 ml długi czas ( jak miał 2 tyg. to jadł te 60 ml, ale nie zawsze zjadał, ale robiłam tak ). A może ona zaspokaja odruch ssania,a nie zawsze jest głodna, ale przez to , że zawsze dostaje mleczko, to je tak na raty. A w nocy jaie są przerwy między butelką?
niki30041988
Moja córka do ukończenia 1 mc najlepiej tylko by spała niż jadła, gdy zasypiała pod czas karmienia butelką to smoczek przykładałam do dolnej wargi i ruszałam nim aż załapała i zaczęła szukać, w dzień budziłam co 3 godziny bo by tylko spała, w nocy nie budziłam wcale, czekałam aż sama się obudzi i zgłodnieje, dziecko je tyle ile potrzebuje nie recepty by zjadała tyle ile pokazuje tabela żywienia, bo jedne jedzą więcej inne mniej, ważne by przybierała na wadze.
halina21
ja karmiłam piersią i tez córka przysypiała i położna kazała budzić łaskocząc za uszkiem lub pod bródką tzn.pomiędzy bródką a uszkiem i pilnować by ssała ok 10,12 min
mateuszowa
A kiedy jedzenie przez sen ustąpiło i dzieci się najadły i dopiero usypiały?
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.