Menu

jedzenie nocne

Moj smyk poltora miesiaca temu wazyl 12 kg teraz to az sie boje zobaczyc ile wazy.... przy 10 miesiacach jak bedzie miec w grudniu jak bede na kontroli w poradni rehabilitacyjnej..... moj problem dotyczy tego , ze moj smyk je 2 razy w nocy ...i to moze byc powodem ,ze prawdopobnie tyle wazy. Jak oduczac go zeby raz jadl w nocy ?????

martus1988
 637  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie

Odpowiedzi

badzialenka
kochana ciesz się że twój smyk wogóle je w nocy.mój synek ma dopiero 6 miesięcy a od ponad miesięca w nocy nie je bo poprostu nie chce,pluje mlekiem nawet na śpiku.w wieku 5 i pół mies ważył 7.300 .dla odmiany córka mojej kuzynki w tym też wieku ważyła 10 kilo i jadła tylko jeden raz w nocy.teraz mala ma 9 miesięcy i waży 11 kg a je nawet więcej niż wcześniej.myślę że nie powinnaś oduczac dziecka jedzenia dwa razy w nocy,widocznie jego organizm potrzebuje tyle jedzenia.wagą się nie przejmuj bo dziecko jak zacznie raczkowac a póżniej chodzic to szybko zgubi nadwage.
martus1988
tez jestem tego zdania ,
kasiafrack
Musiałabyś coś więcej napisać o swoim synku. Czy jeszcze karmisz go piersią? Czy i o jakich porach je stałe posiłki. Jak wygląda jego wieczorne karmienie przed połżeniem spać? Opisz jak wygląda jego dzień i co je, jakie ma rytułały zw. ze spaniem i karmieniem a postaram się Ci pomóc i podpowiedzieć co ja bym zrobiła, żeby wykluczyć nocne karmienie. Dużo może być powodów i przyczyn dlacego się budzi do karmienia w nocy. Mój Adaś jak miła już 8 mc przesypiał całą noc i budził się tylko wtedy gdy mu coś dolegało. Tak więc najwyższy czas zrobić z tym prządek. Twój Maluch będzie zdrowiej się choał a i Ty się wyśpisz.
babooshka
NO fakt,duży chłopczyk z Twojego synka, ale jak zacznie chodzic to na pewno zrzuci. A co karmienia nocnego to może dawaj mu wodę zamiast drugi raz karmic mlekiem (ja karmię piersia)?
kasiafrack
Dziecko budzi się w nocy nie tyle,że jest głodne co budzi się bo potrzebuje bliskości mamy. Takie maluchy potrafią już manipulawać naszymi uczuciami i z reguły wygrywają. U Twojego synka, to jedzenie nocne prawdopodobnie jest kwestią przyzwyczajenia. Ja na Twoim miejscu przed spaniem dałabym mu kaszkę mleczną i potem pierś. Kaszka jest bardzo sycąca i troszkę zapycha brzuszek. Jak się obudzi w nocy to należy dać mu wodę tak, jak pisała wcześniej ww. mama. A jak to nie pomoże to do pomocy należy zaangażować męża lub inną osobę. Chodzi o to,że maluch nauczony tego, że w nocy dostaje cyca od mamy jak tylko wyczuje, że to mama to będzie ryk i rozpacz. No i mama ulegnie. A jak tata weźmie go na swoją klatę to co innego. Daje góra dwa dni, oczywiście trzeba być konsekwentnym, że maluch się przyzwyczai. Najlepiej niech mama śpi w innym pokoju, oczywiście i tak nie będzie spać...ale musi wytrzymać i się nie dać ....Teraz tata ma swoje pole do popisu. Czasem trzeba wstać i 3 lub więcej razy w ciągu nocy. Ale to minie, każda kolejna noc jest spokojniesza i maluch wybudza się sporadycznie. Tak było w moim przypadku. Tak nawiasem mówiąc to brzuszek Twojego malucha też musi przecież odpocząć. A jak cały czas będzie trawił to wtedy mogą pojawić się problemy...Mówię to wszystko z własnego doświadczenia.
Achcha
jak je z piersi to mu nie odmawiaj ale jak z butli to może próbuj dawać wodę w nocy. mój za 2 dni skończy 6 m-cy i waży 9,150 kg - mój starszy ważył tyle jak miał rok! Od jakiegoś czasu śpi od 21 do 5 rano ale jak coś mu odbije i nie da się inaczej uspokoić to mu daję jeść w nocy!
Juli1303
Owszem zrzuci, ale namnozone komórki tłuszczowe pozostaja już na całe życie, pozatym nadwaga u małego dziecka nigdy nie odbije sie w dorosłym zyciu bez echa niestety. żołądek jest przeciążony, pozatym może pojawić sie refluks. No i przedewszystkim tak duże dziecko nie powinno już jeść w nocy.życzę powodzenia
milka3006
moj maluszek ma 7 miesiecy i wazy 10 kg to dopiero strach dac dzieciaka na wage
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.