Menu

Jedzenie ryb

Dziewczyny martwię się bardzo bo moja córka kategorycznie odmawia jedzenia ryb. Pluje nimi dalej niż widzi. Wiem, że ryby są bardzo potrzebne w diecie ale nie mam pojęcia co robić?! Jak przemycić rybę do diety córeczki? Albo ewentualnie czym ja najlepiej zastępować.

Marlena
 730  3

Znajdź pytania na ten sam temat:

Przedszkolak Odżywianie ryba dieta

Odpowiedzi

paula80
Wiesz co...? Wydaje mi się, że nic na siłę. Smak ryby jest tak charakterystyczny, że ciężko będzie ją "przemycić". Możesz ewentualnie próbować robić rybę na różne sposoby w jakiś sosach itd. A może jakaś pasta rybna na kanapkę... Ja kiedyś też nie jadałam ryb i to bardzo bardzo długo. Jem w zasadzie od jakiś 4 lat i to mało które. Filety z morszczuka i łososia. Ale za to bardzo lubię takie pasty rybne do chleba - nazywają się Pastello najlepsza moim zdaniem jest z łososiem i ze szczypiorkiem. Spróbuj - posmaruj cieniutko kromeczkę może córka się rozsmakuje.
ivka
Mój Patryk też nie chce jeść rybki - jedynie zjada troszkę pod postacią kuleczek rybnych. Może tak Zuzi zasmakuje?

Gotujesz rybkę (koniecznie filet) na parze, potem rozgniatasz widelcem, dodajesz jajko, bułke tartą, doprawiasz do smaku. Ja jeszcze daję albo bardzo dużo szczypiorku, albo koperku. Potem z wyrobionej masy formuję kuleczki, które obtaczam w bułce tartej i obsmażam jak pulpeciki. Pychotka - a przez te wszytskie dodatki prawie nie smakuje jak rybka!
kosia
Moja Ala też nie lubi ryb - nie bo nie i koniec. Wyjątek robi jedynie podczas świąt Bożego Narodzenia i skubnie po kawałku ale musi to być bezwzględnie filet a i tak jedząc kawałek takiej ryby to uruchamia wszystkie "sitka" w ustach. Jak trafi na jedną ostkę to od razu biegnie do toalety i wypluwa całość - nie umie wyjąć ości.

Mimo tego, że nie je ryb badania ma świetne. Ja urozmaicam jej dietę po prostu podając tran w kapsułkach.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.