Menu

jedzonkowe metody:)

tak mnie naszło jak patrzę właśnie na Polę jak wcina śniadanko: zawsze ma taką samą metodę na kanapki: najpierw wybiera szczypiorek albo pietruszkę, potem szyneczka lub serek, następnie męczy chlebek a na samym końcu ukochany pomidor:)) i tak z ciekawości chciałam zapytać czy Wasze pociechy też mają "swoje" metody i upodobania na jedzonko

Remedios
 506  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie

Odpowiedzi

Magdzik
Oj tak:) Moja jak dostanie kanapkę z szynką i jakimś dodatkiem typu pomidor, ogórek, rzodkiewka, to najpierw zjada "dodatek"(grins) Potem szynkę, a na końcu chlebek:) A często też bywa, że zjada sam dodatek, a reszty nie chce, dlatego zazwyczaj dostaje samą kanapkę, a potem dopiero jakieś warzywko:)
amalka
Chciałam napisać to samo co @geodzia (grins)
Nie robię synkowi kanapek. Szykuję po prostu różne "dodatki" do chlebka a Krzysio wcina co zechce a na końcu pałaszuje pieczywo. Bułki lubi "suche", ewentualnie z masłem- po mamusi.
daryjka87poznan
Pierw gora a pozniej chlebek (grins)
Magdzik
Aha... co do obiadu, to tak jak u @KaSi... W zależności co mamy danego dnia, najpierw groszek, kukurydza, same ziemniaczki, potem mięso... Suchy chleb też często Monika zjada, a zaczyna od obgryzienia skórki:) Zresztą ma to po mamusi... jak byłam mała, to z całego bochenka chleba obgryzałam wypieczoną skórkę(smiech)
Remedios
no suchy chleb to podstawa:))bez tego nie ma życia:) też najpierw wybiera miąższ a potem skórka. I tak najbardziej uwielbiam patrzeć jak paluszkami wybiera szczypiorek. Pola też dostaje osobno chlebek osobno dodatki od kiedy odkryłam że tak lubi, tylko szczypiorek musi być w masełku, inaczej najpierw go tam wciśnie a potem wyskubie(smiech)
izkalepszy
moja też jak dostanie kanapkę z warzywami i wędliną to zawsze zjada tylko warzywa,dlatego daję jej najpierw chlebek z masełkiem jak zje to dopiero wędlinkę czy serek a na końcu warzywa do woli(grins)
MamusiaKubusia
no ja nie mam problemu z jedzeniem mojego syna, już od najmłodszych lat uwielbiał kanapki-niestety często również zamiast obiadu ... często nawet nie zdążyłam zobaczyć jak on je, bo wszystko znikało z talerzyka i wiecznie było MAŁO(smiech)(glodna) do dziś, nie wiem co to znaczy niejadek(grins) chociaż faktycznie pieczywko zostawiał na koniec(kciuki)
elinka
Ja szykujac kanapeczki dla synka nie klade dodatkow na chlebek, tylko obok, np. cwiarteczki pomidorka, ogorek zielony pokrojony w slupki, i on sobie tak zajada - raz chlebek , raz dodatek. Ale to tylko dlatego, ze gdyby wszystko bylo w stosiku na kanapce po chwili znalazloby sie juz na podlodze :D Podrosnie, bedziemy probowac „tradycyjnie” przybranych kanapek :)
xkasiulax
Mojej też wygodniej zaczynac,od góry na końcu wcina chlebek.........jak byłam mała też tak robiłam (grins)(grins)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.