Menu

Jehowi

Jak reagujecie na świadkow jehowy chodzących po domach? U mnie w przeciągu miesiąca byli 3 razy i wydaje mi się, że dopóki ich nie wysłucham to mi nie dadzą spokoju, a z drugiej strony nie interesuje mnie to. Niech sobie wierzą w co chcą, ale po co na siłę nawracać innych?! Nie rozumiem tego i jestem wściekła. Właśnie jednemu prawie zatrzasnęłam drzwi na nosie.

panidomu
 1576  64

Znajdź pytania na ten sam temat:

świadkowie jehowi domokrążca

Odpowiedzi

kosia
U mnie to samo co u panidomu. Chodzą po bloku i rozdają gazetki. Nie znoszę tego. Dziewczynom zawsze mówiłam, żeby nieznajomym nie otwierać, bo nie wiemy kto się podszywać pod nich może.
Misia80
Wczoraj zrobiłam dokładnie to samo co panidomu:)nie rozumiem jak można być takim natrętem
Juli1303
Ja zawsze mówię "To mnie pan z kanapy zrywa bo nawracać sie zachciało?? Prosze sobie w swoim zeszyciku czerwonym mazakiem napisać mój numer mieszkania aby tu nie zaglądać"
Ogólnie nic do nich nie mam tylko dręczy mnie to nachodzenie. Dla mnie jest to niegroźna sekta
kasia13_archiwum
Moi rodzice sa Swiadkami Jehowy, bylam tak wychowywana... Sama nie jestem Swiadkiem. Szanuje ich wierzenia.
kasia13_archiwum
@ninus... :)
kasia13_archiwum
Przede wszystkim dla Swiadkow Jezus nie jest czescia Trojcy, rowny Bogu, jest Synem Bozym, a co za tym idzie Maria nie jest Matka Boska.
Swiadkowie szanuja Marie jak matke Jezusa, kobiete, ktora dala zycie czlowiekowi, ktora skladajac swoje doskonale zycie, dla niedoskonalej ludzkosci mozliwosc wybawienia z grzechu i odzyskania tego, co Adam i Ewa utracili poprzez grzech, doskonalosci, zycia wiecznego i raju na ziemi.
kasia13_archiwum
ktora = ktory...

Zaznaczam, ze moja wiedza jest jednym...

Jednak Swiadkiem nie jestem...

Ale wiele rzeczy, ktore denerwuje ludzi da sie w prosty sposob wyjasnic... ;)
kasia13_archiwum
Swiadkowie czcza Boga jako Boga... nawet gdyby nie byl Ojcem Jezusa to by go czcili, bo jest Bogiem...
Wiec tu nie chodzi o funkcje bycia Ojcem badz Matka Jezusa... :)
kasia13_archiwum
Hehe... nie biblia, tylko czesc biblii... :) jest spisana prez apostolow...


womenn... Jezus zyl w swojej rodzinie i uczyl sie zawodu ciesli... :)
Chrzest i co idzie za tym zapoczatkowanie nauczania nastapil w wieku dojrzalym... bo w tym wieku dopiero w tamtej kulturze uznawano czlowieka za doroslego i dojrzalego.
kasia13_archiwum
Racja... kazdy moze miec swoje zdanie... :)
kasia13_archiwum
Zgadza sie... ale oficjalnie jako Syn Bozy dopiero po chrzcie... jako dojrzaly mezczyzna... Dobrze mowie @ninu czy cos mi sie pomieszalo? Tyle lat temu to mi rodzice do glowki wbijali, ze moglo sie cos pomieszac... :)
kasia13_archiwum
@atena... DOKLADNIE!!!...
kasia13_archiwum
Nie wazne... mi chodzilo o cos innego... wiem, ze nauczal wczesniej... :)
Claudia
nina83s czy to prawda,ze Swiadkowie Jechowi nie zagdzaja sie na przetaczanie krwi nawet wtedy,gdy trzeba ratowac zycie?ogladalam kiedys taki film,matka byla Swiadkiem i nie zgadzala sie na przetoczenie krwi u dziecka,ktore jej potrzebowalo.Troche to kontrowersyjne...
kagie
Mój dziadek już świętej pamięci był świadkiem Jehowy, przekazał mi ważne rzeczy o Bogu i człowieku, o tym czego Kościół mnie nie nauczył.... Ja jestem Katoliczką, nie lubie jak na świadków Jehowy mówi się Jehowi albo jeszcze inaczej-ale nie przytocze tutaj tej nazwy.
W niedziele miałam Chrzest córki, bardzo go przezyłam i byłam szczęliwa, że została ochrzczona i, że mogłam razem z mężem i moja rodzina w tym sakramencie uczestniczyć. Dalatego, wiem że Bóg, Kościół jest dla naszej rodziny bardzo ważny.
Jednego tylko nie rozumiem.. dlaczego Kośćiół w modlitwach nie uzywa Imienia Boga JAHWE, czyli Jestem, który jestem... w końcu każdy ma jakieś imię, więc Bóg też-zreszta Biblia o tym mówi..... a Księża nie używają Imienia Boga, ze względu na co????? Na każdej mszy świętej powinniśmy wychwalać Jego Imię.
Juli1303
Ach jak my sie wszystkie lubimy ...;)
A ja mam pytanie. Z czystej ciekawości. Dlaczego nie obchodzicie świąt , dlaczego nie możecie składać życzeń i czy nie mozecie ogladać tv, jeśli tak to dlaczego??
kagie
Claudia, to prawda. Właśnie kiedy mój dziadek miał mieć operację i musiał podpisać taki dokument w szpitalu, murem stanęli za nim Jego bracia i siostry przeciwko naszej rodzinie, oczywiście dziadek sie nie zgodził i zrezygnowała z tej operacji, poźniej zaczął chorowac i gdyby nie to może dzisiaj by mógł zyc a choroba nie rozwinęłaby się. Ale to była Jego wola, chociaż myslę sobie, że był pod wpływem właśnie świadków Jehowy.....
Claudia
Dzieki nina.Nie mysl ze jestem ciekawska,ale interesuja mnie takie rzeczy,inne religie...
kagie tacy ludzie jak Twoj dziadek to mega indywidualisci,musial byc czlowiekiem wielkiej wiary,skoro tak zdecywowal.
Wydaje mi sie,ze w naszych czasach wielu ludzi predzej wyrzekloby sie wiary niz pozwoliło umrzec-bo taka krazy opinia,ze przetoczenie krwi to szansa,na uratowanie zycia
Juli1303
Dlaczego rzucacie tylko wersami z Bibli a głównie tylko NT. A gdyby was spytać o ST to nie znalibyście jego. Macie wykłóte wesry z Biblii i rzucacie cytatami jako argumentami. Czy istnieje wasza własna indywidualność myślowa czy tylko kierujecie sie NT. Chodzi mi o to że wasze zdanie osobiste jest uzależnione od Biblii
Juli1303
Troszkę okrężne tłumaczenie z resztą takie słyszę od wielu świadków jehowy. Ale dobra nie będe sie tu kłócić bo nie o tym mowa. Pozdrawiam cie serdecznie
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.