Menu

Jesteście za karmieniem dziecka, czy uczeniem samodzielnego jedzenia?

Mój synek chodzi już do przedszkola i nadal nie lubi jeść sam i przy każdym posiłku prosi abym go pokarmiła. Uważam że jest na to za duży i chciałabym żeby samodzielnie jadł, ale... to nie takie proste. Czy macie podobny problem? Jak sobie radzicie?

justa
 612  8

Odpowiedzi

Claudia
W przedszkolu je sam,a w domku chce zeby mamusia go pokarmila bo sie stesknil:)
lisa
Powinien jeść sam, nie należy ulegać w takim przypadku.
PaniMisiowa
Też tak sądzę. Każde dziecko ma swoje tempo...
carla1978
Ja się osobiście denerwuje jak Marta nie chce jeść. Dlatego przeważnie wygląda to tak, że chodzę za nią z zupką po całym domu. Bo Marta nie potrafi usiedzieć w miejscu. Jest niestety niejadkiem.
Co więcej jak jest u babci to jakoś wszytsko znika z talerza. Wiem, że babcia nie chodzi i nie prosi ją żeby coś zjadła , tylko wychodzi z założenia, że jak będzie głodna to sama przyjdzie.
Ja tak nie potrafie, martwie sie ze nic nie zje.
artanis
Mój Grześ wszystko je sam, czasem, gdy ma problem z nabiciem czegoś wtedy prosi o pomoc, albo zawsze pod koniec jedzenia jogurtu słyszę "A pomożesz mi?" bo nie umie sam opróżnić całkowicie kubeczka. Karmię go tylko, gdy wybrzydza np. jednego dnia pięknie zjada surówkę, a drugiego nie rusza jej - a to dokładnie to samo. Wtedy ja go dokarmiam mówiąc, że to witaminki i trzeba je jeść:)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.