Menu

Jeszcze raz o karmieniu

Dziewczyny co można zrobić żeby mała znowu chętnie piła moje mleko z piersi??Jak byłyśmy w szpitalu kazali mi ją dokarmiać butelką i odciągałam moje mleko do butli. Teraz widzę że mała woli pić z butelki a moją pierś tak niechętnie bierze. Na razie odciągam swój pokarm i jej podaje ale boje się że przez to całkiem mi mleczko moje zaniknie. Macie jakieś rady ???? Mała chwyta jeszcze pierś ale nie najada się z niej bo w połowie karmienia puszcza ją i płacze i wtedy muszę jej dociągać do butelki bo cyca drugi raz już nie chwyci :-(

Beatka2010
 273  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie niemowle karmienie piersią

Odpowiedzi

rozowa82
ja karmiłam cały okres przez silikonowy kapturek i dzieki nim mogłąm karmic, małą miała problem z chwytaniem piersi i to włąsnie w szpitalu powiedziały mi zeby spróbowac w ten sposob karmic... a co to twojego maleństwa to wyczuło ze z butli lepiej leci inie musi sie meczyc....
aha ja miałam kapturki z aventa...
kama86
Jesli nadal pije ci twoje mleko to ja nie widze problemu.Odciagaj mleko regularnie i podawaj dziecku przez butelke.Jak bedziesz mleko odciagac to napewno ci nie zniknie.Chyba ze sprobujesz zalozyc kapturek jak radzi kolezanka wyzej, bo to nie glupi pomysl(kciuki)
oli28
Spróbuj może z tymi kapturkami o których wspomniała rozowa82 bo to jest jakieś rozwiązanie skoro chwyta smoczek od butelki to kapturek,też powinna.A przede wszystkim dużo cierpliwości często przystawiaj mała do piersi jak najczęściej i może załapie.
Beatka9316
Wiadomo lepiej jeść z butelki niż ssać pierś matki bo wtedy jest trudniej... Jeśli z powrotem chcesz przejść tylko na pierś to musisz przystawiać dziecko do piersi do skutku aż zacznie z powrotem ssać pierś... A jeśli nie to odciągaj pokarm i podawaj w butelce :)
Beatka2010
ok ,dzięki/Będę próbować i zobaczymy :-)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.