Menu

Język angielski w 1 klasie szkoły podstawowej

Witam Mamusie i Tatusia.

Jak jest lub było z językiem angielskim Waszych pociech w 1 klasie i dalej w klasach nauczania początkowego. Mam na myśli szkoły bez rozszerzonego poziomu, czy jakichś dodatkowych zajęć.

Mam wrażenie, że u nas powtarza się słowa , które dzieci wałkowały 2 lata w przedszkolu i nie wiele więcej.

Nie znam podstawy programowej i nie chcę nikogo tutaj urazić. Wiem, że mogę sama na dodatkowy angielski dziecko zapisać, ale czy w taki pierwszoklasista nie powinien być już uczony jak jest ja jestem, ja mam, ja chcę? Ja to młodej wszystko w domu mówię i uczę bo ta mi tylko zwierzęta, kolory i zabawki nazywa. Książę mają bardzo fajną, ale w ogóle nie są uczeni według niej, czyli już pisowni słówek. Nie wypełniają tych arkuszy ze słówkami, a tam są super ćwiczenia. Może ja przesadzam i wolę się przekonać. Przecież nawet w bajkach są odpowiednie zwroty i dziecko się osłucha.
Napiszę jak sytuacja wygląda u Was.
Niektóre dzieci nie wiedzą jak się przedstawić....(bach) Jak podać wiek itd...(bach)
Pól biedy jak rodzice znają i sami uczą, albo na kurs zapiszą.

Elfka
 416  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Dorośli Szkoła i Kształcenie nauka dziecko angielski

Odpowiedzi

Elfka
Książkę edycjo (pout)(przewracaoczami)(zlosc)
Elfka
Przepraszam najmocniej , ale migrena mnie dziś zmogła i od rana jestem nieprzytomna.
Jeszcze chciałam się poprawić * "niewiele" oczywiście i * "Napiszcie jak sytuacja wygląda u Was ", no i * "jak rodzice znają język".
kama86
Mój syn chodzi do pierwszej klasy.
Języki które się uczy to francuski,angielski.
Polski oczywiście też szlifujemy bo mieszkamy na obczyźnie.
Po francuzku mówi biegle,pisz,czyta.
Po angielsku uczy się podstaw.
Polski język ojczysty zależy nam aby dzieci mówiły czytał pisały bezbłędnie z wiadomych powodów.
jagoda30
Maciek ma angielski.Uczą się "na słuch",tak jak piszesz,kolorów,części ciała,rodziny itp.Zapisałam go na dodatkowy angielski i tam pani wymaga już uczenia się pisania wyrazów.Moim zdaniem tak lepiej.Inna sprawa,że chyba teraz dzieci uczą się inaczej,kiedyś faktycznie zaczynało się od odmiany czasownika być i mieć.
Elfka
Asiu i u nas chyba też tak jest. Wyrównują. Może za rok będzie lepiej. Tylko czemu książki puste (tam ćwiczenia są), zadań domowych nie ma...no sorki ; "pokoloruj" obrazek...(mruga) , zeszyty ćwiczeń prawie puste. Marnie, marnie.
Jak się nic nie zmieni to zapiszę gdzieś dodatkowo bo ja to mogę córę coś błędnie nauczyć.
chivas
Bo jak to siostra mówi... "norma jest bardzo szeroko pojęta"...
Anemona
W pierwszej klasie nie uczą dziecka pisania po angielsku przecież on dopiero zaczyna przygodę z pisaniem i może żeby im nie mieszać za bardzo w głowie tak jest lepiej-moim zdaniem. Mają powtórzyć słówka z przedszkola i obeznać się ze słownictwem i zwrotami. U nas dopiero w trzeciej klasie zaczęła się taka prawdziwa nauka Pani robi im kartkówki co drugą lekcje dzięki temu dzieci naprawdę dużo umieją i dopiero teraz sprawdziany wyglądają inaczej niż w pierwszej i drugiej klasie czyli połącz obrazki.
karolincia
Córka ma w pierwszej klasie podstawowe słówka części ciała, ubrania, kolory, przybory szkolne itp. na razie nie budują zdań( jedynie nauczyli się mówić jak mają na imię), natomiast co zauważyłam to również te słówka piszą natomiast ta pisownia nie jest jeszcze egzekwowana. Za rok w naszej podstawówce dochodzi jej drugi język niemiecki. I tu będzie gorzej bo tak jak z angielskiego podstawy umiem i pomogę w razie czego to z niemieckim u mnie kiepsko.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.