Menu

Język obcy od pierwszej klasy

Znowu zmiany w szkolnictwie. Język obcy ma być już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Czy waszym zdaniem to dobrze czy jest to za dużo obciążenie dzieciaków?! I jaki to powinien być waszym zdaniem język?! Ciekawa jestem jak ten pomysł sprawdzi się w praktyce. Czy szkołom uda się zatrudnić wystarczającą ilośc nauczycieli języka obcego.

lusilla
 671  10

Znajdź pytania na ten sam temat:

Szkoła i Kształcenie język obcy zmiany szkoła szkolnictwo

Odpowiedzi

ojciec
To bardzo dobrze jako, że dzieci najlepiej przyswajają języki, a co do obciążenia to już inna sprawa bo tu trzeba głębszych zmian w szkolnictwie. Z nauczycielami języków na pewno będzie problem bo cóż szkoła może im zaproponować..
kasia13_archiwum
Oczywiscie, ze to dobry pomysl. W szkole, do ktorej chodzi Fatima, sa w 1. klasie juz 2 jezyki obce. Angielski i rosyjski. A w 5. dojdzie francuski.
Ja uwazam, ze b. wazny jest angielski. No i niemiecki.
A jak to bedzie w praktyce? Kto to wie? Gorzej by bylo, gdyby znowu na planach sie skonczylo. W dodatku nieoszlifowanych, ktore potem z rzeczywistoscia przegraly.
Faktem jest, ze im mlodsze dziecko, tym wieksza latwosc ma uczenia sie jezykow. Wiem, bo mowie z doswiadczenia. Moje dziewczynki od urodzenia dorastaja w rodzie 3 jezycznej.
kasia13_archiwum
Rodzinie... sorry... ;)
ojciec
Masz rację gosiu :) dlatego właśnie wspominałem o zmianach w szkolnictwie aby takich różnic nie było - pierwszy krok to likwidacja gimnazjum, które nikomu do niczego potrzebne nie jest powoduje tylko tyle, że dziecko zostaje wyrwane ze swojego naturalnego środowiska i ma niepotrzebny stres.
Edit
Oczywiście nauka języka im wcześniej tym lepiej. Sama zapisuje teraz mojego 4 latka na angielski, później mam w planie niemiecki. Mam nadzieje że będzie ok. Tylko tak jak piszecie w szkole moze to być różnie z poziomem, ilością nauczycieli. Jęsji byłoby to dopracowane to super, ale pewnie jak to u nas lepiej jest w teorii niż w praktyce.
Maria25
Język obcy od pierwszej klasy - to świetny pomysł. Od 7 roku życia uczęszczałam na angielski, Nauczyłam się go bardzo szybko. Już w liceum nie musiałam chodzić na zajęcia z tego języka. Na studiach było podobnie. Dostałam świetną pracę dzięki jego znajomości. Teraz wszędzie jest wymagana znajomość choć jednego j. obcego.
lola
Myślę, że już w przedszkolu może być podstawowa nauka języka, ale tak typowo przez zabawę, a nie w formie typowej nauki.
sabina
Moim zdaniem likwidacja Gimnazjum: tak.
Obcy język w pierwszej klasie: tak angielski
O przyszłego roku podobno 6-latki mają iść do pierwszej klasy i tutaj też mówię: tak.
Jeśli chodzi o nauczycieli języków obcych, to zazwyczaj są i są chętni. Anglistów jest sporo i zazwyczaj szukają dodatkowej pracy.
Akoo
Również popieram pomysł uczenia języków obcych w pierwszej klasie. Ale kiedy dotyczy się to aktualnego siedmioletniego pierwszoklasistę, gdyż nie jestem za wcześniejszym obowiązkowym nauczaniem - no ale zobaczymy jeszcze co nasz prezydent na to.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.