Menu

Jutro idę do szpitala:(

Jestem w 37. tc. czuję się bardzo dobrze ale jutro muszę już zgłosić się do szpitala, bo jak wyszło mi na USG mam trochę mało wód płodowych. Mam nadzieję że nie będą mnie trzmali w tym szpitalu 3 tygodnie (tyle do terminu), bo mam w domu dwulatka który jest do mnie szalenie przywiązany. Panicznie boję się jutra - pierwsza nocka bez mamy.
Jeżeli faktycznie jest mało wód podowych to czy powinni wywołać poród wcześniej? A jeżeli okaże się że wód jest wystarczająco, to czy puszczą mnie jeszcze do domu? czy będą już trzymali do porodu?

izagiz
 974  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża wody plodowe poród szpital

Odpowiedzi

Zana
każdy szpital rządzi się innymi prawami i procedurami ..niestety albo i stety ...u nas na pewno by Cię nie trzymali .. jeśli faktycznie małowodzie poważne by było to najpierw próbowaliby wywołać poród a jak nie wyjdzie to cc ...powtarzam ...U NAS
beatka7623
Wiesz pewnie jeżeli nie będzie poważnego zagrożenia będą próbowali cię przetrzymać jeszcze tydzień Z reguły jak są jakieś komplikacje to rozwiązują na dwa tygodnie przed terminem Bo to jest wtedy poród o czasie
Remedios
zrobią porządne usg i obliczą, jeśli wody będą w normie puszczą Cię do domu od razu. Jeśli będzie ich mało można je uzupełnić ale myślę że w tak zaawansowanej ciąży raczej wywołają poród albo zostawią Cię na obserwacji do terminu, wiem, bo sama to przechodziłam, w moim przypadku podejrzenie małowodzia było chyba okolo 30 tygodnia czy wcześniej ale wyszło mi norma (niska, ale norma) i puścili mnie do domu. A kiedy po terminie byłam na patologii okazało się że jednak jest ich za mało i prowokowali poród. to poważna sprawa, Twoje dziecko da radę z tatusiem czy kto tam z nim zostaje, a Ty myśl pozytywnie i jak trzeba to trzeba leżeć i kropka, dla bezpieczeństwa maleństwa. trzymaj się! aha, może to usg na którym wyszło było stare i lekarz chce się tylko upewnić czy wszystko ok z wodami?głowa do góry!
izagiz
Raczej nie jest tak bardzo poważne, bo moja gin. powiedziała, że tak na pograniczu, ale zawsze się tego bardzo boi dlatego woli mnie położyć. W piątek robiłam KTG i wyszło bardzo dobre. Cały czas czuję ruch dziecka bardzo wyraźnie i intensywnie, tak jest właściwie od połowy ciąży.
Remedios
no to nie masz się czym martwić:) napewno wszystko będzie ok zrobią badania dla potwierdzenia i pewnie zaraz wrócisz do domku(kwiatek)
izagiz
Dzięki za pocieszenie. Ja wiem, że mąż by sobie poradził sam, bo potrafi wszystko przynim zrobić i często robi, jedynie obiadów nie gotuje, ale wiem że z tym też by sobie poradził. No ale nie będzie wystawiony na tak wielką próbę, bo babcie obie będą pomagały. Boję się tylko o tęsknotę (placze)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.