Menu

Już jutro Olimpiada

Już jutro rusza Olimpiada w Pekinie. Czy waszym zdaniem sportowcy powinni w jakiś sposób pokazać swój sprzeciw dotyczący łamania praw człowieka w Chinach? Czy faktycznie liczą się tylko wyniki, a na temat innych spraw w czasie Olimpiady nie powinni się wypowiadać? Jakie jest wasze zdanie

hogata
 521  4

Odpowiedzi

johanna
Ja myślę, że głupotą jest, że ta olimpiada w ogóle doszła do skutku - teraz niech już się lepiej skoncentrują na sporcie. Bo i tak nic to już nie da czy się będą wypowiadać czy nie, a lepiej nie drażnić "byka".
artanis
Nie wymagam od sportowców by manifestowali ani nie mam do nich pretensji, że wybrali się na Olimpiadę. Niektórzy całe życie czekali na to by się zakwalifikować, są w szczytowej formie, uważam, że nie powinni sobie zaprzątać głowy polityką. Uważam jednak, że pojawienie się władz państwowych będzie bardzo niesmaczne.
To nie sportowcy, a rząd powinien zbojkotować Olimpiadę.
Akoo
Myślę, że to wydarzenie sportowe ważne dla każdego sportowca, który ciężko pracuje by wziąć w nim udział. Sportowcy nie są politykami. Sport to jedna z dziedzin łącząca wszystkich ponad barierami i niech tak już zostanie. Z tej okazji owszem niech odbywają się manifestacje, ale nie w wiosce olimpijskiej lecz w ich rodzinnym krajach jak to będzie na przykład jutro w Warszawie, Krakowie czy Gnieźnie.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.