Menu

kanalik łzowy

Drogie mamy, mogłybyście mi powiedzieć, kiedy wiadomo, że kanalik łzowy jest zatkany? Jakie są tego objawy?(placze)(placze)(placze)(placze)

mamaFilipka
 970  11

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie kanalik łzowy dziecko oczy

Odpowiedzi

Maryla
Sory ze spytam a co to takiego...??
Mandarinios
oko często łzawi no i ciągle ropieje. Ropy może być więcej albo bardzo dużo. Koniecznie skonsultuj z okulistą ponieważ może to być np. zpalenie spojówe ale również i zatkanie kanalika. Zatkanie kanalika nie zawsze kończy się zabiegiem- często wystarczy odpowiednio robiony masaż i lekarstwo, tak np. miał mój synek :) Poza tym kiedy dziecko będzie już miało łzy oczki też będą się lepiej oczyszczać:)
Maryla
aaa Dobrze ze znalazlam ten portal duzo sie tu naucze:D:)
Mandarinios
Marylka ujście kanalików to są te maleńkie dziurki na górnej i dolnej powiece przy wewnętrznym kąciku oka. tamtędy wychodzą łzy.
Mandarinios
chyba powinny być *oczka a nie oczki :P
mamaFilipka
Chodzi o to, @Mandarinios, że jemu zazwyczaj ropieje, jak bardzo dużo płacze albo gdy ma katarek... Czy to coś złego ?
Delfin
mój mały miał właśnie zabieg na to.oczka strasznie łzawią i ropieją do tego stopnia że potrafił obudzić się ze sklejonym ropą oczkiem.stosujesie masaż(pokarze ci to okulista)a jak niepomoże to przetykanie w szpitalu.
ania77
Ja tez to znam. Synek mial to przez pierwsze miesiace. Tutaj w Niemczech czeka sie przewaznie do skonczenia 1-go roku zycia. Jezeli wtedy kanaliki dalej sa zapchane, to jest przetykanie. Jest to nie przyjemne i bolesne, wiec my tez czekalismy i przeszlo samo. Tylko lekkie masaze. Zadne leki.
flame123
ja tez robiłam masaże. Okulista Ci pokaże jak to zrobić, może nie będą potrzebne leki...

Często przemywaj oczka solą fizjologiczną i nie dopuszczaj do tego, aby ropka zalegała.

pozdrawiam
ewelinas
to prawda oczko starsznie ropieje i łzawi. Mój ma miesiąc i zatkany kanalik łzowy:( robię mu masaże i ma krople- antybiotyk... Mam nadzieję, że obejdzie się bez zabiegu...
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.