Menu

kąpiel maluszka

jak to było u Was z pierwszymi kąpielami? czy maleństwa reagowały zdziwieniem/strachem/zadowoleniem? Powinna być to przyjemność dla dziecka i rodziców, ale zapewne trzeba to sprawnie zrobić:) trochę się tego obawiam i zastanawiam ostatnio jak wyglądały Wasze pierwsze kąpiele, czy dzieci polubiły je od razu czy może nie przepadały za tym?

Remedios
 592  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Opieka nad dzieckiem kąpiel

Odpowiedzi

KIciula
moje dziecko na pocztku strasznie plakalo:(teraz ma pol roku i placze tylko wtedy gdy mu sie glowke myje:)ale ogolnie lubi sie kapac noi chlapac!!!
jolkabt
Mój synek płakał przez chyba 3 tyg. podczas kąpieli... A potem baaaardzo je polubił :)
Remedios
@Kitek, ja właśnie też mam zamiar powierzyć to zadanie tacie, ale wiadomo, będziemy przy tym razem i już się boje jak to będzie:)
malgosia
moja córeczka płakała bardzo prze pierwszy tydzień jak była w wodzie, potem owinięta w recznik była juz cichutko, kąpiel trwałą moze wtedy dwie minuty(grins) . Potem było na odwrót tzn w wanience była zadowolona, ale po wyjęciu i w czasie ubierania masakra!
po skończeniu około 2 miesięcy na szczęście polubiła już wszystkie etapy kąpieli i od tej pory jest to i dla niej i dla nas relaks(grins)
A kąpaliśmy ją od początku zawsze we dwójkę, a teraz odkąd siedzi sama to już raczej sama ja kąpię.
daryjka87poznan
Moja od samego początku uwielbia kapiele. Teraz jeszcze bardziej bo jest na etapie chlustania wodą (grins)(grins)(grins)(grins)
ulenka091987
mój synek od początku uwielbia kąpiele, natomiast mojej siostry syn przez ponad miesiąc strasznie płakał, ale to jest kwestia umiejętnego uczenia kąpania, tzn. brać dziecko suchymi rękami i delikatnie wkładać do wody, żeby to nie był dla dziecka szok, moja siostra właśnie za szybko wsadała swojego do wody, dlatego były takie płacze, a mi mama wszystko wyjaśniła co i jak(zresztą ja mam tendencje pytać jak czegoś niewiem, bądź nierozumie, a moja siostra nie, woli wszystko po swojemu robic) i problemu nie było
emiliab
Mój synek na początku strasznie płakał w kąpieli i robił Batmanika, ale z czasem bardzo polubił wodę. To,że nie lubił kąpieli to wynikało z jego traumy kąpielowej w szpitalu. Po 5 kąpielach w domu wszystko się zmieniło.
paulaa
moja strasznie płakała przez pierwszy msc a teraz uwielbia się kąpać
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.