Menu

Kąpiel po porodzie

Zastanawiam się kiedy bede mogła pozwolic sobie na kąpiel bo porodzie? Bo słyszałam że nie można a to dla mnie takie odprężające i relaksujące!!

natka86
 2118  6

Znajdź pytania na ten sam temat:

Odpowiedzi

maxima
No niestety musisz jeszcze poczekać – gorąca kąpiel może nasilić krwawienie a nawet doprowadzić do krwotoku!! Ostrożnie!! najlepiej odczekaj do końca połogu – jakieś 5-6 tygodni.
mamaoscara
Bierz tylko prysznic, ale też uważaj, żeby nie lać po brzuchu za gorącą wodą – bo następstwa mogą być takie same jak podczas kąpieli.
natka86
No to idę pod prysznic – dzięki dziewczyny. Dobranoc.
kasia13_archiwum
Jak dlugo po porodzie naturalnym trzeba czekac z pierwsza kapiela w wannie?

Gdy zagoi się krocze i skończy się krwawienie połogowe. Przez kilka dni po porodzie krwawienie ma wielkość obfitej miesiączki, potem zmniejsza się stopniowo, przechodząc w brunatne, różowe lub żółtawe upławy. Ustępuje całkowicie zwykle po czterech-sześciu tygodniach. Wcześniejsze moczenie się w ciepłej wodzie może zwiększyć krwawienie lub spowodować zakażenie dróg rodnych. W czasie połogu zdrowszy jest ciepły prysznic.

http://www.edziecko.pl/ciaza_i_porod/1,79334,3746969.html
kasia13_archiwum
Super... znowu urwany link.
ruda
Zgadzam się z dziewczynami, ja też najpierw brałam tylko prysznic. Po dwóch tygodniach położyłam się w wannie... prawdziwy relaks :)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.