Menu

Kąpiel podczas ospy wietrznej.

Hej mamusie.Mój 5 letni syn ma ospę.Czytam po różnych forach na temat kąpieli podczas ospy i spotkałam się z różnymi opiniami.Jedni piszą,że nie powinno się kąpac dziecka tylko krótkie mycie, inni że wogóle nie myc a jeszcze inni,że normalnie kąpac.Dla mnie wogóle nie kąpanie dziecka podczas ospy jest całkiem bezsensowne bo przecież nadkażenie bakteryjne w czasie jej trwania jest chyba najgorszym powikłaniem.No ale jak myc aby było dobrze a nie jeszcze gorzej.No i najważniejsze, w czym go kąpac? Jak sobie z tym radziłyście u Waszych dzieciaczków.
I jak zmywałyście te pozostałości po maści? Bo raczej trzeba zmyc pozostałości aby nałożyc świeżą. Używamy Variderm.Proszę o podpowiedzi.Dzięki z góry

mateuszowa
 539  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

6-13 lat Zdrowie ospa wietrzna kąpiele higiena

Odpowiedzi

kama86
Nie smarowalam zadnymi masciami krostek,tylko pryskalam antybakteryjnym plynem.
Kapalam dzieci codziennie,lecz bardzo krociutko.Nie pocieralam recznikiem tylko bardzo delikatnie osuszalam.
Kapiele przy tej chorobie sa zalecane tylko jedna wazna rzecz nie wolno aby kapiel trawala zbyt dlugo by krosty nie nasiakaly woda..
Uzywalam do kapieli specjalnego zelu antybakteryjnego..Przy zmywaniu masci podrazniasz krostke co moze spowodowac pozniej blizne lub zle gojenie sie.
jagoda30
może nie kąpiel tylko szybki prysznic,żeby nie rozmoczyć krostek,nie rozcierać.
kasiulka1985
mój synek też ma teraz ospę ma 4 lata i nie kąpie go wcale tylko podmywam go bardzo szybko prysznicem i delikatnie osuszam ręcznikiem. Ospę ma już prawie 2 tygodnie ale ani razu go nie kąpałam.
kama86
Ja kapalam w wanience poniewaz moja corka miala niespelna 5mc wiec o zadnym prysznicu mowy nie bylo..
kama86
mateuszowa nie wazne czy prysznic czy w wanience najwazniejsze to nie dac krostka rozmoknac.
amalka
Kąpałam Krzysia w wodzie z dodatkiem nadmanganianu potasu. Oblewałam ciłko i delikatnie przemywałam dłonią. Osuszałam (nie tarłam!) miękkim ręcznikiem, szybko smarowałam, ubierałam i pakowałam synka pod koc. Trzeba uważać by "ospy" nie przeziębić.

Okolice intymne, główka i twarz smarowane były fioletem, reszta ciała pudrodermem.

Ps. Synek zaraził mnie. Z własnego doświadczenia wiem, jak OGROMNĄ ulgą przynosi prysznic/ kąpiel.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.