Menu

Karać dziecko czy efektywnie dyscyplinować ?

Kary i nagrody stosujemy wobec swoich dzieci każdego dnia. Od tego, czy potrafimy robić to umiejętnie, zależy nasz sukces wychowawczy lub... klęska.A ja jestem ciekawa ,które stwierdzenie jako rodzicowi jest Wam najbliższe i dlaczego?Proszę o uzasadnienie.(prezent)

?

euphoria29
 962  9

Znajdź pytania na ten sam temat:

Opieka nad dzieckiem kara dziecko metody wychowawcze

Odpowiedzi

patrycja21
moim zdaniem jesli w ogóle wprowadzamy kary do wychowywania naszego dziecka to musimy wiedziec kiedy je uzyc i byc konsekwentni, musi byc odpowiednia do wieku , nie mozna ich stosowac co chwilke kara ma byc ostatecznoscia , jesli dziecko jest nie posłuszne , to moje zdanie
justii34
Nie karać.Rozmawiać i kochać.Pokazać gdzie był błąd i dać szanse poprawić(grins) a kto na ukarze za błędy??
justii34
Nie karać.Rozmawiać i kochać.Pokazać gdzie był błąd i dać szanse poprawić(grins) a kto na ukarze za błędy??
euphoria29
Ja również stosuję kary,oczywiście nie cielesne bo uważam,że nie wnoszą one nic pozytywnego w wychowanie dziecka,wręcz przeciwnie.Dziecko staje się bardziej agresywne i robi na przekór. Za zasłużone złe zachowanie zgodnie z wiekiem 2 minutki na kanapie(grins) i to bardziej skutkuje niż cokolwiek innego.Jesteśmy oboje konsekwentni.Poza tym tłumaczenie i rozmowa.(kciuki)
Kasik34
Kary musza byc adekwatne do sytuacji.I nie mam na mysli kar cielesnych.I trzeba byc konsekwentnym z czym u mnie w przypadku kar jest ciezko :)No i trzeba rowniez nagradzac.
MiJa
zarówno kara jak i nagroda muszą być adekwatne do czynu.
Achcha
Trzecie. Konsekwencja jest najważniejsza - szczególnie teraz to widzę gdy dyscyplinuję mojego dziewięciolatka!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.