Menu

Karmienie dziecka piersią

Witam wszystkich.Mam na imię Kasia i jestem tu nowa.Szukałam w necie odpowiedzi na swoje pytanie ale nic konkretnego nie znalazłam.Natknęłam się na ten portal i może tu ktoś podpowie mi jak sobie radził z karmieniem piersią po urodzeniu dziecka.Mój problem jest taki że przy pierwszym dziecku mleko miałam "fajne" i wszystko byłoby ok gdyby nie problem chowania się moich sutków do wewnątrz.Chodzi o to że sutki nie "sterczały" poza brodawke tylko tworzyły jednolitą całość.Laktatorka jeszcze w szpitalu zaproponowała mi kupienie specjalnej silikonowej nakładki na sutki które pozwolą dziecku złapać sutek i się najeść.Ale ta nakładka odklejała i zsuwała mi się przy czym denerwowałam się i ja i dziecko.A sutki dalej były takie same.Tak więc przez to że syn nie mógł złapać sutka ja nie mogłam go nakarmić.Na nic zdawały się próby "wyciągania" sutków,masaże itp.Syna karmiłam przez to niestety tylko 2 m-ce.
Teraz znów jestem w ciąży i naprawdę,z całego serca chciałabym karmić drugie dziecko piersią.Tylko co zrobić aby te sutki stały sztywno a nie uciekały??? Byłam u lekarza z tym problemem ale dziwnie mi odpowiedział,twierdząc że taka moja natura.
Może jest jeszcze coś co pomaga im się nie chować?
Będę wdzięczna za pomocne rady.pozdrawiam ciepło

mateuszowa
 693  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

Ciąża Opieka nad dzieckiem karmienie piersią

Odpowiedzi

mateuszowa
@gsak drażnienie sutków skutkowało u mnie dosłownie krawieniem z nich więc odpada ale mąż w roli głównej jak najbardziej
renata29
też to mam i karmiłam przez kapturki.Nic się nie zsuwało,może miałaś źle dobraną wielkość?
kreskah
moje sutki wystawały może 3 mm poza brodawkę, ale dwie córki jakoś te sutki złapały. Jak długo ciągnęły, to trochę się "wyciągały", ale po karmieniu znów się tak spłaszczały. One się jakoś przyzwyczaiły chyba, nauczyły się tak ciągnąć. Przy starszej używałam krótko nakładek, też mi było niezbyt wygodnie, ale młodej jakoś lepiej było z tego "płaskiego" sutka, bo te nakładki zbyt jej wystawały i się złościła. Jak tylko mi się sutki podgoiły zrezygnowałam z nakładek i jakoś dała radę ciągnąć te "płaskie" suty :)
mala21
ciesz się, szybko zasusz mleko i tyle
mateuszowa
@mala21 ale moim marzeniem było i jest karmić dziecko piersią
elcik
Ja miałam podoby problem. Niestety te kapturki niewiele mi pomagały, bo chyba były za duzie i ciągle spadały. Mały jak był głodny to próbował, próbował i w końcu sie nauczył ssać jakie cyce jakie były, innych do wyboru nie miał :) A częste karmienia powodowały samoistne wyciąganie brodawek. Mysle, że pomysł z laktatorem jest dobry. Jedna rada; nie poddawaj sie i nie dokarmiaj dzidzi butelką. Jak zgłodnieje to jakos bedzie próbował. Powodzenia! Myśl pozytywnie :-)
czekoladka22
ja też tak miałam ale masowałam chory że tak powiem sutek bo miałam tylko jeden wklęsły już w czasie ciąży go ćwiczyłam że tak powiem kulałam go pomiędzy palcami kciukiem i wskazującym i pomogło tylko trzeba właśnie reagować szybko . teraz już mam normalne sutki :]
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.