Menu

karmienie mieszane a zanik pokarmu

Karmię córeczkę (7 miesięcy) piersią. Córeczka budzi się w nocy po kilka, kilkanaście razy z czego raz daję jej pierś a resztę razy staram się ją uspać, co nie jest łatwe.
Czy jeśli podam jej mleko modyfikowane na noc to będzie dłużej spała?
I jeszcze najważniejsze pytanie. Czy jeśli na noc podam jej butelkę, a przez dzień będę karmić piersią to zaniknie mi pokarm? Z tego co sobie obliczyłam to przy karmieniu mieszanym karmiłabym piersią tylko przez ok 10 godzin na dobę.
Bardzo zależy mi na karmieniu piersią, ale też chciałabym się w końcu wyspać

joana1983
 1082  4

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie zanik pokarmu karmienie mieszane

Odpowiedzi

elinka
po butelce moze dluzej spac... ale nie musi. moze rownie dobrze nadal budzic sie jak sie budzi teraz na "pieszczotki", tzn. bedzie potrzebowala przytulenia, dotyku etc. jesli jednak wybierzesz karmienie mieszane, laktacja powinna sie dostosowac do potrzeb dziecka(kwiatek)
joana1983
Dziękuję Elinka(kwiatek)
piasekpustyni
myślę że jedną z przyczyn zaniku pokarmu którego i tak miałam na krople było właśnie dokarmianie butlą, bo piersi w ogóle nie chciał a od pierwszej doby życia już Go dokarmiali w szpitalu bo nie miałam prawie pokarmu i herbatki sratki nie pomagały, chciałam wzbudzić laktację laktatorem a po pół godzinnym odciąganiu były 2 krople:( i tak zakończyła się szybko moja historia z karmieniem. a presja wkoło jest przeogromna.....
annapapugapl
(kwiatek) Spróbuj zamiast piersi podawać ciepła wodę. Ja tak swoją małą oduczyłam jedzenia w nocy. Z karmienia piersią zrezygnowalam jak mała ukonczyla 5 miesięcy. Karmiłam ją na siedząco i zasypiałam nad nią - karmienie skonczyłam dla jej bezpieczeństwa :) Na butelce nie przesypiała calych nocy, za to się pasła niesamowicie, stąd podawanie wody. Oduczanie zajęło ok miesiąca ale warto było. Córeczka jest zdrową szczupłą dziewczynką.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.