Menu

Karmienie piersią

Od zawsze krąży opinia, że mleko matki jest najlepsze czego można dostarczyć dziecku w pierwszych chwilach jego życia. Niestety nie zawsze można karmić piersią tak długo jak by się tego chciało, bo na przykład trzeba wrócić do pracy. Czy i jak długo karmiłaś piersią? Podziel się swoim doświadczeniem z innymi mamami.

Ania
 2335  28

Odpowiedzi

kaisaa4
ja karmilam jak poszlam do pracy :) maz przywozil corke :)
karmilam pierwsza do poltora roku(jak miala rok poszlam do pracy i ja nadal karmilam) , srednia do roku (poszlam do pracy i juz zrezygnowalam z karmienia piersia ) teraz karmie 3 miesiac synka :)
renata29
tylko piersią karmiłam 4 tygodnie,potem do ok.4 miesiąca piersią i butlą i moje mleko się skończyło
emiliab
Ja karmiłam do momentu kiedy synek zaczął 7 miesiąc życia. Uznaliśmy z mężem, że tyle wystarczy, bo samo mleko już synkowi nie wystarczy a i łatwiej odstawić od piersi takiego malucha.
moniczka
Karmiłam do 6 miesiecy bo juz miałam niestety malo pokarmu a mój synek był ciągle głodny
mala21
Karmiłam 2 tygodnie, głównie dlatego że tego nie chciałam. Najlepsze co możemy dać to nasza miłość a to nie ma nic wspólnego ze sposobem karmienia
Nicoletta
niestety tylko 6 miesięcy ....
MamaTosi
Jak na razie 11 miesięcy planuję do 18 ale zobaczymy czy nie dużej moim zdaniem bez sensu jest odstawiać tylko po to by podawać sztuczne mleko.
I nie rozumie matek które nie chcą karmić. Karmienie piersią to jest coś wspaniałego!!
darzenka
ja corke karmilam do 2 lat a syn narazie ma 9 miesiecy i nadal go karmie mam tez zamiar do 2 lat zobaczymy co czas pokarze.
myszka838383
tylko miesiąc...mleczkiem odciąganym bo Adaś nie potrafił ssać.
bobasekm
Syna karmiłam tydzień, bo później dostałam zapalenie piersi i w zasadzie to był koniec karmienia. Córcię karmiłam do zeszłego tygodnia czyli 11 miesiąca życia, ale ostatnio jadała cyca tylko w nocy, a teraz już się nie budzi więc nie je mleczka z piersi. Kolejne dziecko chciałabym karmić do roku czasu.
JUSTYS
11 miesięcy karmiłam synka niestety sam odrzucił pierś :(
mala21
co Mamatosi: Dla ciebie to jest coś wspaniałego, dla innych może by to koszmar
Remedios
oj...ja zrobiłam błąd bo nastawiłam się że na 100% będę karmić piersią i to długo..za wszelką cenę..nie spodziewałam sie że problem wyniknie NIE z mojej strony...bo ja miałam mleczarnię dosłownie, nie miałam zastojów, nic mnie nie bolało, no nic tylko karmić...tymczasem Polanka okazała się tak ogromnym śpiochem że przy cycu od razu zasypiała i NIC nie było w stanie zmusić jej do pobudki i jedzenia...byłam totalnie sfrustrowana i zdołowana...miało być tak pięknie a tymczasem Pola nie rosła...no i musieliśmy przejść na butlę, bo przy niej nie zasypiała. Ale i tak trzeba było ją budzić do jedzenia, nie było czegoś takiego jak karmienie na żądanie, masakra. Szkoda, mam nadzieje ze kolejne dziecko będzie chętniej ssało:)
Kordelia
Starszego syna karmiłam do roczku, a młodszego 1,5 roku:)
mammma
karmiłam tylko 3 tygodnie. problemy z wędzidełkiem i z pomocą medyczną...
ulenka091987
pierwszego syna rok i nie miałam żadnych problemów, drugiego już prawie trzy miesiące i zamierzam jak najdłużej, choć na początku były problemy ale skoro pierwszego wykarmiłam to nie poddałam się i dzięki temu karmię dalej
mala21
A dla mnie czystą wygodą była butelka, cyca Kacper jadł pół godziny i po pół godz. znowu głodny, butlą w końcu się najadał, woda gorąca w termosie i zimna w dzbanku a przygotowanie mleka trwa dwie minuty, na wyjściu nie musiałam szukać ustronnego miejsca, a termos na butelkę i mleko mieści się spokojnie pod wózkiem.
irekzboralski
karmiłam synka 13 mcy a potem musiałam wrócić do pracy...karmiłam jeszcze 2 mce pracując,,dlużej się nie dało bo pokarm zaczął zanikać...
mala21
Fakt, tylko ty zaczęłaś wyjaśniać czemu wygodniejsze karmienie piersią jest wygodniejsze to ja chciałam przybliży inny punkt widzenia teale chyba rzeczywiście niepotrzebnie
xkasiulax
Karmiłam małą miesiąc,ale szczerze butelką jest mi o wiele lepiej i wygodniej
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.