Menu

Karmienie piersią.. czu dokarmiać modyfikowanym?

Moja, która za 2 dni kończy 7 miesięcy, nie je w dzień z piersi. Possie po kąpieli, ale za godzinę jest głodna i daję jej kaszkę manne i tak pośpi do północy. Następnie dostaje pierś i prześpi już z 2 godziny (rzadko, ale jednak).. po czym budzi się coraz częściej. Biorę ją do siebie, podaję jej pierś, bo nie mam siły jej trzymać na rękach i jakąś śpimy. Mimo to czasem się budzi i wcale nie chce piersi, ani smoczka. Po chwili jej jednak przechodzi. Nie wiem o co jej wtedy chodzi. Oczka ma zamknięte. Może coś jej się śni. A może jest głodna?
Moje pytanie brzmi: czy w dzień nie podawać jej modyfikowanego? Czy jadłospis bez mleczka nie jest za ubogi? W dzień je kaszkę na śniadanie, później owoca, obiad, jakieś warzywo, mleko z piersi, kaszkę.
Wiem, że w nocy nie powinna dostawać już jedzenia, więc dokarmianie nocne sobie odpuszczę, będe podawać jej nadal pierś. A może się mylę? - i to drugie pytanie: dokarmiać w nocy modyfikowanym czy nie?

Beki
 1079  20

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Zdrowie mleko modyfikowane jadłospis

Odpowiedzi

Beki
Dodam tylko że gdybym nawet po kąpieli nie podała jej piersi to sama nie domagałaby się. Może już nie chce ssać? Czy to nie za wcześnie?
ADAMSKA98
mozesz pszepajac ja woda pszegotowaną w nocy , jesli chce pic
Beki
Czyli już mogę ją oduczać od jedzenia w nocy? Znaczy jak się da (grins)
Beki
eee ale jakbym zaczęła ją już oduczać to mleczka wogóle nie będzie jadła, chyba się wstrzymam jeszcze..
ADAMSKA98
to mleko jak chcesz podawac to mozesz ze 2 godzi przed spaniem a potem cyca mój tez tak pije tylko ja mleko podaje z kartonu bo nie chce pic te dla dzieci
ADAMSKA98
tylo ze dzieci ktore sa na piersi one wiecej razy budza sie w nocy
ADAMSKA98
no to dobze ze ci spi dłózej ,moj zalezy keidy raz spi krocej raz dlózej
ADAMSKA98
wiesz tylko moj nie doj butli od urodzenia tylko pije z kubka nie kapka
Beki
Właśnie moja też butli, to znaczy smoczka, nie miała w buzi.. z niekapka pije.
Nicoletta
twoja decyzja odnośnie mleka modyfikowanego bynajmniej jak moja przestała ssać pierś
(od niedawna nie pije mojego mleczka w ogóle.. :( ) to zaczęła dostawać ok 12 w nocy modyfikowane i kolejny raz pije już rano ok. 8 więc nocki tzn od tej 12 do przez 7 mam przespane :)

i uważam,ze jeśli nie pije przez cały/noc dzień twojego mleczka to powinna dostać mleko modyfikowane z 3 razy w ciągu doby (dnia) ..
za mała jest żeby w ogóle nie pić mleczka czy tam tylko raz :)
Beki
no właśnie też tak myśle że jest jeszcze za malutka żeby nie pić mleczka..
Beki
Z 3 razy zje: po kąpieli, po północy i nad ranem. To wiem na pewno, bo słyszę, że ssie a nie poprostu ciamka. Chyba za mało co?
ADAMSKA98
pociesze cie moj budzi sie czasem 3 razy w nocy na piers ma 19 miesiecy i jeszcze go karmie piersia ,a ma taki apetyt że czasem myśle ze je z przyzwyczajenia tyle i w ciągu dnia pije herbatki i mleko ,soczkow nie podaje wole wode
Beki
Mnie nie chodzi o to żeby noce przesypiała, tylko o to czy nie je za mało mleczka. Nie bardzo chcę jej podać butlę, ale jeżeli bede musiała, bo ma ubogi jadłospis to podam. Dlatego się pytam (grins)(grins)(kwiatek)(kwiatek) Poprostu moim zdaniem za mało, ale tylko moim i może się mylę. (kwiatek)
Beki
Aj nie wiem dziewczyny co robić. Boję się żeby to nie odbiło się na jej zdrowiu..
ADAMSKA98
ja podaje z nabialu tak mleko z kartonu ,kaszkie bobovita,też pszecież jest na mleku i serki ,nawet jak bym nie karmila piersia to wystarczy jak podasz kaszki,serki lub mleczko do picia ,
Beki
Je kaszki na mleku modyfikowanym - rano. Później owoc, obiadek, warzywko (zależnie od wieki ofc) no i wkońcu pierś (jedną już tylko).. po czym po godzinie kaszkę mannę.. i własnie dzięki niej śpi chociaż do północy i to też nie zawsze.
Na jogurciki jest jeszcze za malutka. Na tych słoiczkach są na szczęście oznaczenia co do wieku od kiedy można podawać :-)
Beki
Próbowałam jej dawać pierś "ot tak" , ale musi być głodna żeby ją possać i z niej zjeść. Ten czas nastaje zazwyczaj właśnie po kąpieli.
Beki
Są od razu z tym mlekim.. takie kaszki mleczno-ryżowe (grins)
Więc nie muszę się martwić?
Aaa po nocnym jedzeniu, na śniadanie ma ochotę dopiero gdzieś po 9:30.. a od cyca odrywa się gdzieś koło 7:00/7:30 zależy. Generalnie je (bo chce) późno śniadania - te kaszki. Może właśnie przez całonocne obżarstwo.. to bardziej kaloryczne.. hmm.
Beki
A widzisz.. nie widziałam u siebie w sklepie.. tak tylko w jednym. Mieszkam w takiej dziurze, że owych słoików nie sprowadzają, bo ludzie ich nie kupują.. bleh... Super są te słioczki z Hippa!
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.