Menu

KARMIENIE PIERSIĄ-wybudzanie na karmienie

Moja córeczka ma 10 dni i czasem mi się wydaje, że gdybym jej nie wybudziła, to jadlaby moze 3 razy dziennie. Pozwalam jej spać maxymalnie 4 godzinki, później niestety...czas na jedzonko. Czy któraś z Was miała takie problemy ze swoim maleństwem?? Chwilami boje sie ze jej cos dolega, że tak dlugo potrafi spac i nie dopominac sie o piers. Dzięki wybudzaniu przybrała przez tydzień około 200g, więc prawidłowo. Kto wie jak by było gdyby jadla tylko wtedy jak sama by chciala.

melka102
 1685  14

Znajdź pytania na ten sam temat:

Niemowlęta Odżywianie karmienie piersia

Odpowiedzi

aneta1262
ja rowniez tak mialam budzilam moje coreczki do jedzenia bo one ciagle by spaly ale musialam to robic bo byly wczesniaczkami i slabo przybieraly na wadze ale dzieki temu ze je budzilam to normalnie przybieraly na wadze (grins)
Mandarinios
dziecko zaraz po urodzeniu może spać nawet do 20h (w sumie).... ważne, żeby dziecko dobrze przybierało na wadze i uwierz, że jak zgłodnieje to da znać :)
Magdzik
A ja nie wybudzałam, bo uważam, że dziecko samo wie, kiedy potrzebuje zjeść, a kiedy i ile spać. Zresztą położna też mi to powiedziała, bo przecież dziecko jak śpi to rośnie(grins) A z wiekiem wiadomo, że ten czas snu się skraca.
Magdzik
Dokładnie @Mandarinios(grins)(kciuki)(kciuki)
melka102
Zapomniałam dodać, że córeczka miała jeszcze żółtaczkę kiedy wychodziłyśmy do domku i w szpitalu mi powiedziały, że muszę jak najczęściej karmic aby bilirubina spadła. A przez to, że karmię piersią zażółcenie skóry może się utrzymywać nawet do miesiąca. Teraz mi sie wydaje, że jest już mniej żółta, niz w dniu kiedy wróciłyśmy do domu.
melka102
Też jestem ciekawa ile wazyla coreczka Kasi82. Moja kiedy się urodzila wazyla 4560 a kiedy wychodzilysmy ze szpitala 4110.
melka102
Gdybym tylko miała 100% pewności ze po prostu potrzebuje tyle snu, to cieszyłabym się że mam takie kochane dziecko ;) Jednak takiej pewności chyba nigdy nie ma, stąd mój niepokój o maleństwo.
babooshka
a ja się zgodze z emmi w przypadku niskiej wagi urodzeniowej noworodka,z moich chrzesniakiem tak właśnie było że spadl mu poziom cukru, matka po całej przespanej przez niego nocy nie mogła go dobudzić i musieli jechać do CDZ ...
babooshka
Chrześniak ważył 2600.Ja sama nie wybudzałam córci (z reszta jedna położna mówila by to robić co 2h, druga że niekoniecznie), na szczęscie głod ją wybudzał:)
corcia
ja nie budziłam jak zgłodniała to sie obudziła a przesypiała nawet i dość często 5 godzin a cały czs była na piersi do 4 miesiąca a od trzeciego miesiąca przesypiała całe noce
Kamkamka
Mój mały jak się urodził ważył 2730g i lekarz kazał budzić do karmienia. Powiedział mi również że dzieci z żółtaczką dużo śpią i trzeba je budzić. Mój mały na szczęście sam budził się co 3-4 godziny
corcia
moja jak sie urodziła ważyła 3550 a jak wychodziłyśmy to ważyła 3500 a żółtaczke miała przez miesiąc czasu i jej nie budziłam spała ile chciała
Achcha
a mój starszy nigdy nie był głodny, położne w szpitalu, lekarz i pielęgniarka na wizycie w domu na moje pytania czy go budzić odpowiadały, że nie bo dziecko samo wie ile potrzebuje jeśc i jak często a skończyło się tak, że z miesięcznym dzieckiem wylądowałam w szpitalu z niedowagą i pani przyjmująca mnie na izbie "pocieszyła" mnie: "Niech się pani nie martwi, tu jedna lekarka też zagłodziła swoje dziecko" Myślałam, że ją rozszarpię! Na Twoim miejscu budziłabym w dzień co 4-4,5 godz a w nocy ciesz się że odpoczywasz bo nie każdy ma taki luksus(grins)(grins)
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.