Menu

Kasiądz po kolędzie

Jutro mam księdza po kolędzie i jakkolwiek to zabrzmi mam tremę że coś pójdzie nie tak, że walnę jakąś gafę. Nie jestem że tak powiem zbytnia fanką kościoła i nie jetem oblatana w zachowaniu podczas kolędy bo jeszcze za czasów młodości jak mieszkałam z rodzicami starałam się z tego wymigać jak się dało. Powiedzcie mi jak to wygląda? Kiedy koperta, kiedy modlitwa... prosze.

maxima
 2978  8

Znajdź pytania na ten sam temat:

kolęda

Odpowiedzi

betty
no u nas jest najpierw modlitwa, później rozmowa z księdzem (na ogół wypytuje ci się o wszystko) a na koniec jak się zbiera to koperta za kolęde i na kościół...
AgaC
dokładnie tak jak opisała to betty.
AgaC
od nas nie dostanie więcej niż 20 zł jak w ubiegłym roku...
KlaudynaK
U mnie ksiądz był wczoraj. Wszedł z dwoma ministrantami, na ogół oni najpierw pukają i pytają czy przyjmę księdza, wszedł do pokoju odmówił modlitwę. Staś i babcia dostali po obrazku, dostaliśmy też kalendarz ścienny na 2009 rok z widokami mojego osiedla. Koperta? Nie, ja nie daję księdzu koperty. Bo się pomodlił? Jestem zdania, że nie powinno się za modlitwę płacić. Wybaczcie dziewczyny ale tutaj zawsze będę na nie!
Moja chrzestna przez 5 lat była księgową w kościele. Nie wygląda to za fajnie. Wszystkie datki otrzymane ze zbiórki po kolędzie idą do księży kieszeni, nie rozliczają się z tego i nigdzie tego nie uwzględniają. No bo jak? Jeszcze zależy od proboszcza, tak samo z datkami na tace. Jeśli proboszcz jest uczciwy, przeznaczają pieniądze na kościół, jeśli nie to czort wie co się z tym dzieje. Jakbym dała 100zł księdzu to nie kupiłabym dziecku pieluch i paru kaszek, a dla mnie to dużo...
Myślcie o mnie co chcecie, nie dawałam nigdy i nie daję...
kasiunia1
tak samo jak u Weronia26
alinagj1o2
Będzie dobrze co się martwisz,Chodzą z księdzem ministranci i oni wszystko poprowadzą ,aha ministranci noszą puszkę i to co im wrzucisz mają dla siebie.Tobie zostaje przyszykować stół tzn świeczki lub świeczkę i krzyżyk,no i oczywiście jakaś rozmowa.Jak chcesz dać kasę ,to ja daje jak wychodzi.To co dajesz nie idzie na kościół tylko dla księdza.Ja daje 20 zł i uważam że to w zupełności starczy.
joka26
Też zawsze się stresuję kolędą.
Nie daję pieniędzy w kopercie, tylko normalnie do ręki. Pewnie że to niegrzecznie ale....
No i skromnie: ministranci po 2zł, organista - 5zł i ksiądz 20zł - to z zeszłego roku, zastanowię się czy "podnieść stawki" w tym roku.
Ups, chyba coś nie działa. Prosimy, odśwież stronę lub spróbuj ponownie później.